Nájem za polovinu nemovitosti

Nájem za polovinu nemovitosti

27.04.2020

Dobrý den,

zdědili jsme nemovitost, kde jako tři rodinný příslušníci vlastníme polovinu baráku a pozemku okolo. Již 30 let tam žijí zdarma dva jiní spoluvlastníci. Oni se nechtějí odstěhovat, dům prodat ani odkoupit podíl. Je možné po nich požadovat nájem za užívání naší poloviny baráku?

Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Nájem za polovinu nemovitosti

Dobrý den, tato otázka je spíše na advokáta. Ale ano, samozřejmě se můžete dožadovat nájemného. Pokud nebudou souhlasit, soud stanoví tzv. obvyklé nájemné. Navštivte advokáta.

Re: Nájem za polovinu nemovitosti

Dobrý den, jak říká kolegy, ideální je v takto složitých situacích navštívit advokáta. Nicméně na nájemné za užívání byste měl mít nárok. Nájem se stanovuje ve výši obvyklé v dané lokalitě a čase. další možností vypořádání je žaloba na vypořádání spoluvlastnického podílu, kdy je více možností řešené - oficiální rozdělení nemovitosti na bytové jednotky, pokud to je možné a případné doplacení dorovnání podílů jedné ze stran, či odkoupení či prodej nemovitosti. Spíše tedy záleží, co je prosim vás za stávající situace nejvhodnější řešení. před žalobou často pomůže předžalobní výzva ze strany advokáta, ale pokud jsou to příbuzní zvažte narušení rodinných vazeb. Hodně štěstí.

Re: Nájem za polovinu nemovitosti

Dobrý den, kolegové to shrnuli přesně. Navštivte advokáta, na každý spor je třeba mít zastoupení

Re: Nájem za polovinu nemovitosti

Dobrý den, ano pokud užívají "Vaší polovinu", tak nájem požadovat můžete a to i zpětně za období, kdy jste se stali majitelem "Vaší poloviny". Pokud se s těmito vlastníky nemůžete nijak domluvit, tak bych Vám radil kontaktovat advokátní kancelář. Přeji Vám pevné nervy. S pozdravem, Budina.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY