Odmítání předání nemovitosti i přes pokutu

Odmítání předání nemovitosti i přes pokutu

21.05.2021

Dobrý den, jak postupovat, když prodávající odmítá předat nemovitost ke smluvně určenému datu? Předání je ve smlouvě nejpozději ke konkrétnímu datu, vklad vlastnického práva na kupujícího již proběhl. Prodávající se má kam odstěhovat, nicméně se přestěhovat nechce a tvrdí, že bude klidně platit smluvní pokutu (500 Kč/den) z prodlení předání. Jak se lze v takovém případě bránit? Děkuji. O. Gahura

Odpovědi na dotaz

Re: Odmítání předání nemovitosti i přes pokutu

Dobrý den, určitě doporučuji konzultovat problém s advokátem, aby Vám ukázal možnosti.

Re: Odmítání předání nemovitosti i přes pokutu

Dobrý den, zde pomůže pouze advokát a je třeba znát, jak je postavená kupní smlouva.

Re: Odmítání předání nemovitosti i přes pokutu

Dobrý den, tyto případy se dějí a 500 Kč na den je dosti málo mi máme ve smlouvě vždy % 0,5 z celkové částky tak aby se toto nemohlo stát.

Re: Odmítání předání nemovitosti i přes pokutu

Dobrý den, toto chování prodávajícího je dosti nezvyklé, zajímalo by mě, co prodávajícího k tomuto rozhodnutí vedlo. Jedná se o hrubé porušení KS. Pokud Vám KS vyhotovila advokátní kancelář, tak bych se s ní ihned spojil a ta by měla prodávajícího písemně vyzvat o povinnosti vystěhování tzv. předžalobní výzva. Pokud nebude prodávající nijak na tuto výzvu reagovat a z bytu se nevystěhuje, tak by se toto mělo řešit soudní cestou. Určitě bych poté žádal po prodávajícím nejen smluvní pokutu 500,- Kč/den, ale také náklady spojené se soudním řízením. S pozdravem, Budina.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím