Porušení rezervační smlouvy ze strany zprostředkovatele

Porušení rezervační smlouvy ze strany zprostředkovatele

04.05.2016

Dobrý den, uzavřel jsem rezervační smlouvu s RK v Č. Budějovicích smlouva má platnost 2 měsíce, zatím jsem si vyřídil hypotéku a vše je připraveno k podpisu kupní smlouvy, na bytě je zástava, takže banka chce vázaný účet a z něho bude vše vyplácet. Do RK přišel po 3 týdnech majitel bytu (kterému RK neřekla, že má nového zájemce - mě, a že s jiným zájemcem, kterého protěžoval majitel rezervaci nedomluvila) a rozčiloval se, že trvá na tom, aby se byt prodal prvnímu zájemci, protože potřebuje peníze, které by od mé banky dostal až měsíc později (toto si někde pán z RK vycucal z prstu - prý volal do banky a tam mu to řekli, mně o tom nic neřekl), druhý den mi volal z RK, že rezervační smlouvu musí zrušit, protože si prodej nepřeje majitel, chce byt prodat prvnímu zájemci o kterém jsem si dávno myslel, že byt odmítl. Hned jsem volal do banky a tam mi bylo řečeno, že je to nesmysl, a že zadávání do katastru může jít vše za sebou, tudíž se nic neprodlouží. S tímto jsem volal do RK a oni mi řekli, že už s tím nic neudělají, že majitel chce peníze dříve, a že mu to už nevysvětlí. Teď mi jde o to, že ve smlouvě je jasně napsáno, že RK nesmí jednat s třetí osobou, což podle mě udělala, dále mi jde o to, jestli můžu RK žalovat za majetkovou újmu, protože stejné byty se nyní v Č. Budějovicích prodávají o 100 tisíc dráž a to je od podpisu rezervační smlouvy teprve měsíc. takový byt už jednoduše za tyto peníze nekoupím. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Porušení rezervační smlouvy ze strany zprostředkovatele

Dobrý den, je to spíše na konzultaci u advokáta. Neznáme zění rezervační smlouvy atd. Ono již to, že jste neuzavírali trojstrannou smlouvu, je dosti podivné

Re: Porušení rezervační smlouvy ze strany zprostředkovatele

Dobrý den, rozhodně pokud nemáte podepsanou trojstranou rezervační dohodu budete mít asi zřejmě smůlu. Určitě bych vše projednala s právníkem a s vedením RK.

Re: Porušení rezervační smlouvy ze strany zprostředkovatele

Dobrý den. Jak píše kolega, dle judikatury Nejvyššího soudu v Č.R. je dvojstranná smlouva neplatná. Rezervační smlouva musí být vždy trojstranná, tedy zájemce, majitel, (nebo jeho zplnomocněný zástupce, např. RK) a RK. Obávám se, že se tedy kompenzace nedočkáte. Vše bych ještě projednal s advokátem.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY