předání nemovitosti

předání nemovitosti

03.07.2016

Mám nárok požadovat po bývalém majiteli nemovitosti nájem od doby zapsání na katastru do předání klíčů ačkoliv v kupní smlouvě je napsáno doslova předání klíčů do dvou měsíců. Byli jsme ústně dohodnuti,že bývalá majitelka dům opustí hned a půjde k matce. Teď to udělat nechce.můžeme dodatečně požadovat nájem? Děkuji za odpověď. Pavlíková.

Odpovědi na dotaz

Re: předání nemovitosti

Dobrý den, pokud je tam formulace o vyklizení do dvou měsíců od převodu, pak není možné za tuto dobu účtovat nájemné. Nicméně jako majitel můžete odhlásit dodávky energií. Po uplynutí dvou měsíců podat žalobu na neoprávněné užívání nemovitosti a soudit se.. (K tomu snad nedojde..)

Re: předání nemovitosti

Dobrý den, podepsány jsou 2 měsíce a těžko budete dokazovat ústní dohodu. Trvejte na předání do 2 měsíců. Ve smlouvě jistě máte sankce za opožděné předání

Re: předání nemovitosti

Předání nemovitosti po prodeji (převodu vlastnických práv) je písemně uvedeno v kupní smlouvě. Pokud byla vzájemná ústní dohoda jiná, těžko se ji budete domáhat a dokazovat. Doporučuji vyčkat na uplynutí doby dle písemně stanovené dohody uvedené v kupní smlouvě. Svým klientům doporučuji, aby vyplacení části kupní ceny z úschovy bylo vázáno na předání nemovitosti. Zajistí se tak motivace prodávajícího na dodržení sjednaných termínů.

Re: předání nemovitosti

Jediná správná varianta je, aby byla nastavena smlouva vždy podle toho, co bylo ústně dohodnuto. Pokud to máte jinak dohodnuto a jinak podepsáno ve smlouvě, doporučuji vám příště číst pečlivěji smlouvu a z této události se poučit. Rozhodně trvejte na včasném vyklizení a předání dle smlouvy.

Re: předání nemovitosti

Dobrý den, pokud máte v kupní smlouvě zaneseno, že dům bude předaný a vyklizený do dvou měsíců, tak pak nemáte nárok ani na nájem ani na vystěhování. Bohužel.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY