Prodej domu

Prodej domu

29.10.2017

Jsme majitelé RD se sestrou darované rodiči s tím,že se musí sestra podílet na výstavbě druhé bytové jednotky v tomto domě,neučinila tak a prodala ideální polovinu tohoto domu bez mého souhlasu realitní kanceláři v místě bydliště. Dům je starý 50 let zděný a z půlky podsklepený a kamenné základy.Tato realitní kancelář mne nutí prodat moji ideální polovinu domu za 400000,-Kč a vyhrožují v případě nesouhlasu soudem.Jak se mám zachovat a postupovat v dalším jednání předem děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej domu

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej domu

Dobrý den, dotaz není na realitní makléře. Vy řešíte spor.

Re: Prodej domu

Pravděpodobně jste se dostala do situace, kdy byl prodej spoluvlastnického podílu domu, v němž bydlíte SPEKULACÍ. Rozhodně doporučuji oslovit SOLIDNÍ REALITNÍ kancelář, která spolupracuje se zkušeným advokátem. Pokud nepodlehnete nátlaku a nebudete realizovat prodej svého podílu nemovitosti (nepodepíšete kupní smlouvu do 31.12.2017) zákon bude na Vaší straně. Od 1.1.2018 totiž vstupuje v platnost tzv. PŘEDKUPNÍ PRÁVO, podle něhož budete muset dát souhlas s prodejní cenou druhého spoluvlastnického podílu.

Re: Prodej domu

Dobrý den, nikdo Vás nikdo nemůže nutit prodat Vaši polovinu. Jestliže podíl Vaší sestry koupila RK, je skoro jisté, že se jedná o spekulaci a chtějí na tom vydělat. Od 1.1.2018 se vrací předkupní právo, tzn. aby prodali jejich polovinu, budou muset přednostně za konkrétní cenu nabídnout Vám a naopak. Zvažte jestli je to pro Vás výhoda či nevýhoda a podle toho jednejte.

Re: Prodej domu

Dobrý den, bylo by dobré mít i odhad na nemovitosti. Ale jak píše kolega, nejlepší řešení bude kontaktovat advokátní kancelář.

Re: Prodej domu

Dobrý den. Otázka není úplně jasná. V úvodu píšete, že jste vlastník. Potom ale píšete, že je vlastníkem RK? Záleží zda bylo darování s podmínkou nějak specifikováno v darovací smlouvě atd. Dále moc nerozumím, vyhrožují v případě nesouhlasu s prodejem soudem? Na základě čeho, čeho jste se měl dopustit. Celý dotaz je dost nejasný.

Re: Prodej domu

Dobrý den, taktéž bych se obrátila na právníka. Nikdo Vás však nemůže jakkoliv nutit Vaší ideální polovinu prodat. V případě, že by jste o prodeji uvažovala, nechte si odhadnout cenu nemovitosti, určete sama cenu, jakou realitní kanceláři nabídnete a v tomto duchu s nimi jednejte.

Re: Prodej domu

Dobrý den. Vlastníte-li ideální polovinu, nikdo Vás nemůže nutit k prodeji. Ba naopak. Nevím, kdy Vaše sestra prodala RK její ideální polovinu nemovitosti. Možná to bylo v době platnosti tzv. předkupního práva, kdy Vy jste ze zákona měla být prvním kupujícím v případě Vašeho zájmu. V tomto případě by šlo prodej RK zpochybnit. Nejlépe bude navštívit advokáta a vše s ním probrat.

Re: Prodej domu

Dobrý den, v každém případě doporučuji obrátit se na právníka, který pro Vás najde nejvhodnější řešení situace.

Re: Prodej domu

Dobrý den, v tomto případě rozhodně doporučuji konzultaci u advokáta.

Re: Prodej domu

Dobrý den, sice řešíte spor, ale pomůže Vám i ealitní kancelář

22.01.2019

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY