Prodej domu - první zájemce

Prodej domu - první zájemce

11.05.2020

Dobrý den,

meli jsme zájem o nemovitost, na kterou jsme zavolali a byli jsme první. Sli na prohlídku. Nemovitost se nam líbila tak jsme volali makléři ze chceme poslat do domu odhadce, abychom mohli dokončit hypotéku. Takto jsme se dohodli ve čtvrtek a v pátek byl svátek ze další týden vse doresime. V sobotu nam přišla sms ze je nemovitost prodaná.)

Zda se nam to nefer, že jsme se dohodli a poté nám ani nezavolal, ze je další zájemce. Kdyby se tak stalo klidne podepíšeme rezervaci hned. Druhy den nam nezvedal ani telefon, jen poté poslal sms, ze uz se nedá nic dělat. Zda se nam to minimálně velmi neprofesionalni a nemoralni. Lze se nejak bránit?

Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den, úplně nerozumím tomu, proč se nemovitost nerezervovala, když jste o ni měli zájem. Bohužel moc obrany zde nemáte, neb nebyl podepsán žádný dokumument o rezervaci atd. Přeji Vám, ať příště potkáte kvalitnějšího kolegu

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den, je mi líto, že jste se museli setkat s takovýmto jednáním. Bohužel pokud není podepsána rezervační smlouva, nemá makléř vůči Vám žádné závazky. Nicméně z profesionálního hlediska je to velmi neprofesionální. Z mé vlastní zkušenosti, pokud začnu s někým jednat o připravovaném prodeji, pracuji na něm i přes další zájemce, případně komunikuji nastalou situaci se všemi stranami a snažím se najít akceptovatelné východisko, nicméně nejvýhodnější pro mého klienta, kterým je strana prodávající. S pozdravem Mirka Havlová

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den, jak už psali kolegové, už se nedá dělat nic. Až si najdete jinou nemovitost, o kterou budete mít zájem, tak se domluvte nejdříve na podpisu rezervační smlouvy. Odhad a další náležitosti ohledně úvěru si vyřídíte pak.

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den, byť je přístup makléře bezpochyby neprofesionální domnívám se, že v tomto případě se nemůžete nijak bránit, pokud nebyla sepsána rezervační smlouva. S pozdravem Roman Smejkal

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den, jak píšou kolegové. V případě Vašeho vážného zájmu o koupi nemovitosti je třeba svůj záměr zvtrdit podpisem Rezervační smlouvy a uhradit rezervační poplatek, teprve potom je nemovitost závazně rezervovaná. Každopádně profesionál by Vás měl pravdivě informovat i o jiných potencionálních zájemcích a tudíž by k takové situaci nemělo vůbec dojít.

Re: Prodej domu - první zájemce

Dobrý den,bohužel pokud není podepsaná Rezervační smlouva žádná strana nemá závazek. Makléř Vás i přesto měl informovat, že na koupi domu je další zájemce a řešit termín podpisu RS. Na druhé straně makléř zase musí hájit zájmy prodávajícího a do doby než je podepsaná RS, tak jedná s dalšími zájemci o koupi.

27.05.2020

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY