Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

12.02.2017

Rádi bychom koupili dům v tříkolové aukci. Dům patří firmě v úpadku. Vyvolávací cena je cca 1,4 milionu. Na domě je několik záznamů o zástavním právu až do roku 2040 a zástavní právo exekutorské, to vše ve výši více než 6 milionů. Bude po prodeji toto smazáno a dům bez dluhů nebo kupující přejímá tyto dluhy s nákupem? Hodnota nemovitosti je odhadem cca 2 miliony. Jak se to řeší? Na co si musíme dát při aukci a podpisu smlouvy pozor?

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

Dobrý den, po vydražení od exekutora je nemovitost čistá. Nicméně se může stát, že přídě i po několika letech neurvalý exekutor a bude se domáhat práva a vlastnictví na majetku (jen velmi zřídka). V takovém případě je dobré mít papíry o dražbě při ruce a pokud možno rovnou i v kopii a s těmato papírama exekutora vyprovodit. (Každopádně už pak nikdo na nic nárok nemá) Stanete se jedinými majiteli.

Re: Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

Dobrý den, kolegové situaci popsali velmi dobře. Pouze pro doplnění, exekutorům to sem tam trvá, než dodají potřebné věci na KN.

Re: Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

Prodej nemovitosti s právní vadou spočívající v zástavním právu a exekučním právu podléhá přesně stanovenému režimu. Nejdůležitější je, aby všechny nároky byly vymazány z listu vlastnictví a byli jste po prodeji /formou aukce/ uvedeni jako JEDINÍ vlastníci a současně byly VŠECHNY předešlé závazky vymazány. Rozhodně Vám při nákupu z majetku firmy doporučuji využít asistenci zkušeného makléře nebo najmout právníka znalého realitní praxe.

Re: Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

Dobrý den, kolegové výše odpověděli zcela přesně, tudíž nemá velký smysl přidávat další, stejnou, odpověď. Možná jen doplním (pro případné čtenáře příspěvku), že stejná situace nastává i v případě, když koupíte nemovitost v rámci insolvenčního řízení (tedy pokud probíhá tzv. zpeněžení majetku mimo dražbu). Přeji všem hezký den, Martin Matela

Re: Prodej domu v aukci se zástavním a exekutorským

Dobrý den. Koupíte-li si nemovitost od vlastníka , který je v úpadku (ať už v konkurzu nebo v insolvenčním řízení) veškeré finanční závazky k nemovitosti prodejem zaniknou a budou z listu vlastnictví vymazány (kromě věcných břemen). Nemovitost je jen Vaše a žádný z věřitelů předchozího vlastníka si nemůže na ni činit nárok.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY