Prohlášení vlastníka nemovtosti

Prohlášení vlastníka nemovtosti

08.08.2016

Dobrý den, Jsem podílníkem nemovitosti,kde jsou 4 bytové jednotky. V katastru nemovitostí jsou rozepsanené podíly. Nyní chceme tyto byty označit a zapsat do katastru což možné je. Je ale možné zapsat jen 2 bytové jednotky? Ostatní s tím nesouhlasí? Děkuji za odpověď. Medunová

Odpovědi na dotaz

Re: Prohlášení vlastníka nemovtosti

Cestou je souhlas všech vlastníků, kdy v případě nejednotného názoru řešit soudní cestou. Hezký den René Treu

Re: Prohlášení vlastníka nemovtosti

Chápu to tak, že jste majitelem určitého podílu na nemovitosti. Pokud se VŠICHNI spolumajitelé rozhodnou, tak mohou tzv. Prohlášením vlastníka rozdělit své podíly v nemovitosti na VYMEZENÉ ucelené ČÁSTI. Nebudete vlastnit např. podíl o velikosti 1/4, ale Váš majetek bude zapsán v katastru nemovitostí zlomkem vyjadřujícím velikost ucelené části budovy odpovídající konkrétní bytové jednotce a podílu na společných částech této budovy. Dále budou muset VŠICHNI vlastníci bytových jednotek spolu uzavřít Dohodu společenství vlastníků bytových jednotek, v níž se řeší užívání společných částí domu, práva a povinnosti (údržba) společných částí a pozemku..... Z uvedeného tedy vyplývá, že všichni podílníci musí vyjádřit svoji společnou vůli ke změně. V praxi se setkávám s tím, že pokud někteří ze spoluvlastníků nesouhlasí, část spolumajitelů podá návrh k soudu rozhodnutí o vymezení jednotek. Výsledek soudního rozhodnutí záleží na tom, jak pádné argumenty pro zdůvodnění žadatelé uvedou.

Re: Prohlášení vlastníka nemovtosti

Velice složitá věc pokud jeden nebo více majitelů nechce spolupracovat. Prokazování před soudem ... popsáno v předchozích odpovědích.

Re: Prohlášení vlastníka nemovtosti

Pro takovéto rozdělení musí souhlasit všichni vlastníci je potřeba ujednat společné prostory jejich správu a údržbu. Pokud někdo z vlastníků není pro tuto změnu a nepodílí se na opravách a údržbě domu pak je možné požádat soud o nařízení. Není to ale jednoduché neboť u soudu musíte vše prokázat.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY