Půdní prostor

Půdní prostor

06.10.2014

Jako družstvo chceme prodat půdu (300 m2) v Praze Libni, která je na katastru v prohlášení vlastníka vedena jako společný prostor. Zajímalo by mě, pokud se zájemcem nyní uzavřeme smlouvu o výstavbě a následně budeme převádět byty do bytového spoluvlastnictví, jaký je zájem o tento druh nemovitostí, zda půdu v pátém nadzemním podlaží lze prodat rychle, jaký vliv má cena a zda je uvedené vůbec řešitelné do konce roku 2014. ZAJÍMÁ MĚ TEDY TRH, VE KTERÉM SE NEVYZNÁM.

Odpovědi na dotaz

Re: Půdní prostor

Dobrý den, souhlasím kolegy, že zájem o půdní prostory je ai ve všech městech - výhled, soukromí. Limitujícími faktory mohou být vyšší patro, pokud není výtah, případně stav krovů či střešní krytiny. To vše ovlivňuje cenu, jak směrem nahoru tak i dolu. Upozornila bych majitele bytů pod nimi, aby si, pokud to bude možné, ohlídali kvalitu podlahových krytin či se s novými majiteli domluvili. Nekvalitně udělaná podlaha by jim definitivně vzala klid, na který byli díky poslednímu patru zvyklí. A samozřejmě dopředu domluvit, jak budou rozděleny peníze? Zda půjdou do společného fondu nebo se rozdělí podle jednotlivých podílů na domě. Přeji mnoho štěstí při prodeji

Re: Půdní prostor

Dobrý den, je důležité, zda je již vybudován výtah, jaké budou možnosti financování atd. Obecně zájem o podkrovní bydlení vnímám jako pozitivní, ale situaci ovlivňuje mnoho faktorů, které si od stolu nedovolím tvrdit. Chtělo by to spíše nezávaznou prohlídku a na základě té se dá přesněji situaci odhadnout

Re: Půdní prostor

Půdní prostory zejména pro investiční společnosti jsou zajímavým artiklem, boom například na Praze 6 byl cca 2 roky zpátky kde se doslova prodalo vše i přes přísné podmínky jakékoliv rekonstrukce :-)

Re: Půdní prostor

Dobrý den, nejzásadnější v tuto chvíli vidím to, aby všichni spoluvlastníci s takovým prodejem souhlasili. Jako druhý krok je třeba udělat prohlášení vlastníka a tuto půdu (pokud tak již není) v celém domě vymezit jako samostatný prostor, po té samozřejmě záleží, jak píši kolegové na praktičnosti a dotupnosti v rámci domu, celková výška, počet pater oproti možnosti vybudovat výtah, atd. Obchodovatelné to však je.

Re: Půdní prostor

Dobrý den, zájem o vlastnictví určitě bude, neboť půdní prostory pro bydlení jsou vždy zajímavé. Otázkou je pokud budou vlastníci souhlasit s odprodejem v případě že mají podíly. Také je rohodující jakým způsobem se bude zasahovat do konstrukce, střecha, nosnost a jiné stavební úpravy které podléhají spousty povolení. Jinak od roku 2015 má dojít k úpravě zákona o nebytových a společných prostorách v družstevních domech. Určitě pokud je dům bez výtahu je to dost vysoko, a to Vám snižuje okruh zájemců o prodej.

Re: Půdní prostor

Dobrý den,ano rozhodně i takováto nemovitost je prodejná, žádný makléř by Vám však zodpovědně neměl tvrdit, že je schopen téměř okamžitě prodat.....,protože tomu tak ve skutečnosti není! Měl by být schopen dát a předložit reference v práci na předchozích nabídkách( do konce roku stále ještě je reálné půdu prodat).Mimo dobře připravenou a průběžně udržovanou inzerci je nabídková cena také velmi rozhodující spolu se stavem domu, jako vzhled fasády se zateplením, upravené vnitřní prostory, sklep, výtah k prostoru půdy,....pokud se do prodeje snad chystáte pustit sami, pamatujte na kvalitu inzerce na mx. možných real. serverů, přiměřenou cenu - jistotu prodeje do konce roku 2014 Vám opravdu nikdo předem dát nemůže...přeji mnoho štěstí

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY