Rezervační smlouva

Rezervační smlouva

08.07.2014

Dobrý den, zarezervovala jsem si byt přes RK (rezervační smlouvou bez provize), nakonec ke koupi s RK nedošlo, a rezervační smlouva je splatnostní propadlá (datum prošlé). RK po mě vyžaduje zaplatit smluvní pokutu, má na to právo? Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, určitě je důležité z jakého důvodu ke koupi nedošlo. V případě, že je rezervační smlouva nastavená, tak, že při odstoupení od rezervační smlouvy z Vaší strany nebo při nedodržení rezervační smlouvy z Vaší strany jste povinni uhradit smluvní pokutu, tak ano, mohou po Vás požadovat smluvní pokutu. Na druhou stranu bych doporučoval tuto konkrétní rezervační smlouvu a důvody proč nedošlo k naplnění rezervační smlouvy, probrat buď se zkušeným makléřem a nebo využít právních služeb. S touto radou jsem Vám k dispozici.

Re: Rezervační smlouva

Jak píší kolegové, je třeba smlouvu vidět, nevíme přesně její obsah. Určitě bych se obrátil na někoho zkušeného.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, jak píší kolegové - záleží na konkrétním znění smlouvy a konkrétním důvodu, proč nedošlo k uskutečnění obchodu. Bez těchto znalostí nelze jednoznačně říci, zda RK má nárok na smluvní pokutu či nikoliv. Přeji mnoho štěstí.

Re: Rezervační smlouva

V případě že ke koupi nedošlo z vaší strany, odstoupením, zmařením prodeje a podobně myslím, že na tu smluvní pokutu nárok RK má. Obecně rezervační smlouvy jsou v tomto duchu vedené nakolik realitky mají z větší části i další zprostředkovatelskou smlouvu s majitelem kde v případě jeho odstoupení udělují sankce jemu. Takže tak nebo tak pokaždé realitka vydělá.

Re: Rezervační smlouva

Příjemný den, záleží na tom z jakého důvodu nedošlo k naplnění rezervační smlouvy. Většinou ve smlouvě jsou sankce pro obě strany v případě porušení podmínek smlouvy. Doporučuji obrátit se na právníka a předložit rezervační smlouvu k posouzení.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den nepíšete proč nedošlo ke koupě, z jakých důvodu.Ale jak říkají kolegové všechny podmínky by měli být sepsány v rezervační smlouvě.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, záleží na tom z jakého důvodu nedošlo k naplnění rezervační smlouvy a ten kdo smlouvu porušil by měl hradit smluvní pokutu pokud jí smlouva vyžaduje. Doporučuji se spojit s právníkem a předložit rezervační smlouvu k posouzení. Tím to se vyhnete nepříjemnostem a případným sankcím.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den. Opravdu není nic jednodušího, než se obrátit na zkušeného makléře, nebo právníka. Jelikož nevíme za jakých okolností nedošlo k naplnění rezervační smlouvy. Každá situace je řešitelná, ale je poteba věci řešit hned.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, souhlasím s kolegou. Záleží, z jakého důvodu ke koupi nedošlo. Důvody, kdy lze vymáhat smluvní pokutu musí být v rezervační smlouvě uvedeny. Hezký den.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, záleží skutečně jak na přesné definici rezervační smlouvy, nezbytné je co nejdříve se obrátit na právníka o konzultaci , kde také odůvodníte, proč z Vaší strany k uzavření koupě nemovitosti nedošlo...

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY