Rezervační záloha na pronájem bytu

Rezervační záloha na pronájem bytu

14.09.2015

Dobrý den, složila jsem rezervační zálohu a podepsala rezervační smlouvu.Je už to pár dní(6) a ještě jsem neviděla smlouvu, kde by mi bylo známa výše služeb. Přes inzerát a taky RK bylo nájemné dané vč. služeb ----- a teď, když už jsem zaplatila rezervační poplatek, tak paní z RK mi řekla, že nájemné bude vyšší. Chtěla jsem se zeptat, zda mohu odstoupit od smlouvy a zda dostanu rezervační poplatek zpátky? Děkuji Paula

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační záloha na pronájem bytu

Dobrý den, vážená paní Paulo, do smlouvy odstoupit můžete a rezervační poplatek požadovat zpět také. Výše záloh na služby se většinou uvádí také v inzerátu prezentovaného bytu, nemovitosti. Pokud se nedohodnete na výši zálohy na služby a nebylo uvedeno v rezervační smlouvě, můžete odstoupit. Pokud majitel požaduje po složení rezervace vyšší nájemné, určitě je to důvod pro odstoupení. Přeji rychlé vyřešení Vašeho problému.

Re: Rezervační záloha na pronájem bytu

Dobrý den, již v rezervaci by měla být stanovena cena nájemného a samostatně cena služeb. POkud jste si byt rezervovala za nějakých podmínek a ty podmínky se změnily, je to důvod k odstoupení

Re: Rezervační záloha na pronájem bytu

Dobrý den, paní Paulo. Podmínky nájmu uvedené v inzerci musejí být stejné i v rezervační smlouvě i ve smlouvě o nájmu, pokud nedošlo mezi Vámi a vlastníkem bytu k jiné dohodě. Vyžádejte si návrh smlouvy o nájmu, kde musí být stanovená výše samotného nájmu a výše záloh na služby ad. Ve smlouvě o nájmu si můžete také například sjednat, že výše nájemného uvedená ve smlouvě je fixní, tj. nebude se měnit, po určitou dobu nájmu, či po celou dobu nájmu atd., záleží na Vaší dohodě s pronajímatelem.

Re: Rezervační záloha na pronájem bytu

Dobrý den, pokud se podmínky pronájmu liší od podmínek uvedených v rezervační smlouvě, můžete od rezervace odstoupit a RK Vám musí vrátit rezervaci v plné výši - doporučuji podepsat odstoupení od rezervační smlouvy, kde bude uvedený důvod, částka k vrácení a termín vrácení peněz. Pokud jste platila hotově, požadujte vrácení peněz v hotovosti.

Re: Rezervační záloha na pronájem bytu

Dobrý den, dle toho co popisujete, jedná se o velmi špatnou práci makléře se kterým jste podepsala blokační smlouvu (rezervační smlouvu). V této smlouvy musí být jasné podmínky, za jakých pronájem uskutečňujete. Pokud však byla následně cena změněna bez Vašeho souhlasu, máte nárok na navrácení plné částky rezervačního poplatku. Je však potřeba od této smlouvy písemně odstoupit. Termín navrácení částky však záleží na podmínkách zprostředkovatele. Standardní doba je 30 dní, ale každý zprostředkovatel má tyto podmínky jiné. V případě, že Vám tuto částku nenavrátí, doporučuji informovat majitele, jednatele či ředitele společnosti. Pokud budete i přesto neúspěšná obraťte se na svého advokáta. Hezký den Tomáš Březina

Re: Rezervační záloha na pronájem bytu

Toto je evidentně špatná práce makléře. Přeci pokud něco nabízím musím mít informace o tom kolik činí holé nájemné a poplatky za služby, zda je kauce vratná či nevratná, zda má klient možnost trvalého pobytu. Zda budou energie hrazeny paušálem či zda si je bude hradit nájemník sám u odběratele apd.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY