Rodinný dům

Rodinný dům

23.07.2016

Dobrý den,chtěla bych se zeptat:před 28 lety jsem získala darem spolu se svým v té době nezletilým invalidním bratrem ideální polovinu RD.Za tu dobu jsem investovala do celého RD(výstavba patra,rekonstrukce)dvěmi ůvěry(které ještě splácím).Bratr se dostal díky naší matky do finančních potíží(exekuce na ideál.pol.RD).Chtějí tuto id.polovinu RD prodat(vypořádání exekuce,koupě bytu atd.)Já mám zájem tuto id.polovinu koupit ale za sníženou částku,nechci kupovat to, do čeho jsem investovala a co jsem vybudovala a zaplatila. Mám nárok na nějakou úhradu od svého bratra za zhodnocení majetku v případě,že by tuto id.polovinu prodali někomu jinému? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Rodinný dům

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Rodinný dům

Při dražbě se vždy vychází k ODHADU, který provádí (zajistí) dražebník. Nejnižší podání v dražbě pak určuje 60 % zjištěné ceny. Pravděpodobně se vám nepodaří dokázat, kolik jste investovala do rekonstrukce domu v průběhu let. Nárok byste sice mohla při odhadu hodnoty 1/2 nemovitosti uplatnit, ovšem po předložení hodnověrných dokladů o vynaložených nákladech ve spojitosti s následným zhodnocením nemovitosti. Nepředpokládám, že se vám to podaří. Všechny případy tzv. IDEÁLNÍHO SPOLUVLASTNICTVÍ jsou problematické a obtížně řešitelné. Nejlépe je dohodnout se mezi sebou nebo požádat soud o rozdělení, resp. zrušení spoluvlastnictví. V případě, že již byla zahájena exekuce, je pozdě na jednání o rozdělení podílů. Ovšem exekutor by mohl např. přistoupit na řešení, kdy vy odkoupíte pohledávku svého bratra a získáte tak celý dům.

Re: Rodinný dům

Určitě se poraďte s právníkem. pokud máte možnost doložení účtů o rekonstrukci určitě se nějaká cesta k vrácení peněz najde.Každopádně řešte s právníkem.

Re: Rodinný dům

Dobrý den. Tak tato otázka je spíše na právníka, kterého bych na Vašem místě rozhodně navštívil a to čím dříve, tím pro Vás lépe. Jakmile bude nařízena dražba, tak už vše bude o hodně složitější a finančně nákladnější.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY