Rodinný dům v SJM - závěť

Odpovědi na dotaz

Re: Rodinný dům v SJM - závěť

Dobrý den, opět dotaz spíše na advokáta. Nicméně se domnívám, že to možné je a je možné vynechat manžela ze závěti. Doporučuji kontaktovat advokáta.

Re: Rodinný dům v SJM - závěť

Dobrý den, jakožto spoluvlastníci v režimu SJM nevlastníte separátně polovinu nemovitosti, se kterou byste mohli naklídat, takže dle mého názoru není možné napsat závěť, která by umožňovala to, co říkáte. Nerozumím tomu, proč by to vůbec dělala? Po případném úmrtí jednoho z vás děti automaticky dědí samozřejmě i s vámi a bez vás nemohou s nemovitostí nakládat. Mohli by pouze prodat své zděděné podíly, ale prodej podílů je obecně složitý téměř bez úspěchu na realizaci.

Re: Rodinný dům v SJM - závěť

Dobrý den, každý si se svým majetkem může naložit, jak uzná za vhodné, Váš dotaz je spíše otázkou pro advokáta. V případě úmrtí jednoho z manželů přechází do dědictví id. 1/2 do dědictví mezi děti a Vámi.

Re: Rodinný dům v SJM - závěť

Dobrý den, je závěť manželky s notářsky ověřeným podpisem? Pokud ne, je relativně neplatná, tedy platná pouze po uznání soudu, pokud by k němu došlo. Manželka může odkázat svou polovinu jen dětem a vynechat manžela. Pokud nejsou děti plnoleté, tedy 18 let, má ve správě celý podíl nemovitosti opatrovník, tedy otec. V opačném případě mohou děti nakládat se svým podílem domu dle uvážení, případně svůj podíl zadlužit úvěrem, exekucí a podobně. V případě nesrovnalostí doporučuji vyhledat advokáta a nechat se v jednání zastoupit. Záleží na rodinné situaci. Lepší se domluvit s rodinou nebo notářkou provádějící dědické řízení, kde se děti mohou vzdát nabytí dědictví.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY