Rozšíření bytu

Rozšíření bytu

11.04.2015

Dobrý den, koupila jsem byt bez koupelny s WC na chodbě - 30m2. Mám zájem o odkoupit od SVBJ půdní prostor na rozšíření bytu. Nevím, jak mám ale postupovat. Děkuji za odpověď, P.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozšíření bytu

Určitě je třeba udělat statické posouzení a předběžnou kalkulaci ceny. Poté zvážit Vaše celkové finanční možnosti a z výsledku udělat cenovou nabídku pro společenství vlastníků jednotek. Je možné že odkup nechválí či budou požadovat cenu nad Vaše možnosti, tak zkuste promyslet i jinou variantu pro případ neúspěchu při jednání s SVJ. Přeji hodně štěstí a pohodové bydlení :-)

Re: Rozšíření bytu

Dobrý den. Obrate se třeba na předsedu představenstva SVJ a svůj dotaz s ním projednejte. Lze předpokládat, že půda je součástí společných prostor domu. Pokud by to bylo možné, pak by vlastník domu musel opravit prohlášení vlastníka s tím, že by musel být vyměřen prostor na půdě, který byste koupila, a musely by být změněny podíly všech vlastníků BJ na společných prostorách. Nezapomeňte se hned zeptat, kdo by hradil, Vy nebo SVJ, nové zaměření a také výpočty podílů a právní servis. Postup je pak daný stanovami SVJ.

Re: Rozšíření bytu

Doporučuji ještě před zahájením jednání o odkoupení společných prostor zjistit si předběžný rozpočet nákladů na rekonstrukci. Podle technických možností, jak lze provést úpravy a jak dosáhnout zvětšení stávajícího bytu můžete pak odvíjet i svá jednání o ceně za odkup společné plochy domu. Vyhnete se tak situaci, kdy koupíte plochu ovšem náklady na její úpravu budou přesahovat vaše možnosti. Projekt nebo alespoň posouzení pro výstavbu vám udělá zkušený odborný projektant nebo architekt. S právním řešením odkoupení společného prostoru domu se můžete obrátit i na realitní kancelář a využít realitní právní servis.

Re: Rozšíření bytu

Dobrý den, první krok musíte zjistit komu půdní prostory patří. určitě si zjistěte s projektantem statiku zda bude nutno zvedat střechu a všechny tyto informace. Rozšíření do půdních prostor je velmi nákladné. Určitě se spojte s kvalitním makléřem ať Vám pomůže zrealizovat celý odprodej včetně všech povolení a právních postupů.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY