Snižování cen

Snižování cen

30.09.2013

Zjistil jsem, že realitní makléř snížil cenu mého bytu, aniž bych o tom věděl. Co mám dělat?

Odpovědi na dotaz

Re: Snižování cen

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Snižování cen

Dobrý večer, zde je třeba abyste byl důsledný. Ve zprostředkovatelské smlouvě by měly být pravidla snižování ceny. Trvejte na Vašem písemném souhlasu se snížením ceny, aby Vám makléř Vaši nemovitost neznehodnocoval. Tento problém často vzniká při neexkluzivní nabídce, kdy má nemovitost v nabídce více RK a takto vedou konkurenční boj, poněvadž nemají příliš co jiného nabídnout. Ať tak či tak,vy jste majitel a měl byste o ceně nemovitosti rozhodovat a mít o ní přehled jako první.

Re: Snižování cen

Dobrý den, ukončit spolupráci.

Re: Snižování cen

Dobrý den, předpokládám, že máte s makléřem uzavřenou smlouvu o zprostředkování a v tomto případě Vám doporučuji ihned od smlouvy odstoupit. Seriózní makléř toto nikdy neudělá. Pokud smlouvu nemáte, doporučuji makléře dovolat a požadovat stažení inzerátu

Re: Snižování cen

Pokud máte řádně uzavřenou smlouvu, kde hovoříte i o výši kupní ceny, tak je to porušení dohody ze strany RK. Pokud jste nic nepodepisoval, tak se bohužel vystavujete tomuto riziku. V tomto případě bych rázně jako majitel zakročil a ukončil jakoukoliv spolupráci. Doporučil bych Vám uzavřít výhradní smlouvu s jedním makléřem, kterého si pořádně prověříte. Ten za Vás vyřeší spousty nástrah, které Vás mohou při prodeji potkat.

Re: Snižování cen

Předpokládám, že jste na počátku s realitním makléřem uzavřel zprostředkovatelskou smlouvu na prodej svého bytu. V této smlouvě může být prodejní cena stanovena dvojím způsobem – buď fixně a pak jakékoliv snížení může být pouze se souhlasem majitele, a nebo cena je cena stanovena v rozmezí „od – do“ (např. 1.500.000,- Kč až 1.300.000,-Kč), v takovém případě může realitní kancelář upravovat cenu bez dalšího písemného souhlasu majitele. Snižovat kupní cenu může až na nejnižší sjednanou úroveň, v tomto případě až na částku 1.300.000,- Kč. Pokud nemáte uzavřenou písemnou smlouvu, v níž jsou stanovené cenové podmínky pro nabídku bytu, doporučuji ukončit s makléřem spolupráci. V případě, že makléř porušil smluvní ujednání, ukončete s ním spolupráci okamžitě.

Re: Snižování cen

Dobrý den, ve Zprostředkovatelské smlouvě může být dohodnuto např. snížení ceny nemovitosti po určité době, pak může makléř snížit inzerovanou cenu nemovitosti bez toho, aby Vás dopředu informoval. Pokud tuto možnost ve smlouvě nemáte, jde jednoznačně o porušení dohody a máte důvod k ukončení smlouvy. Pokud jste podstoupil riziko prodeje bez smlouvy, ukončete spolupráci a obraťte se na seriozní RK, která má toto ve svých Zprostředkovatelských smlouvách ošetřeno a dodržuje dohodnuté podmínky.Přeji mnoho štěstí.

Re: Snižování cen

Okamžitě zrušit spolupráci s makléřem, tohle si nesmí dovolit a musí akceptovat vaše rozhodnutí o ceně a podmínky spolupráce.

Re: Snižování cen

Dobrý den, snižování ceny nemovitosti bez vědomí klienta je naprosto neetické a nepřípustné. Doporučuji okamžitě ukončit spolupráci. Na realitním trhu se pohybuje hodně rádoby makléřů a ti používají právě tyto neetické praktiky. Škodí to potom jak klientům, tak i slušným a schopným makléřům.

Re: Snižování cen

Dobrý den. Zprostředkovatelská smlouva by měla obsahovat ujednání, že stanovená kupní cena může být snížena, nebo zvýšena, na základě písemné dohody smluvních stran. Pro tento případ by měla být dostačující a závazná i emailová komunikace. Pokud makléř sníží cenu bez Vašeho vědomí či souhlasu, nejste povinen za sníženou cenu nemovitost prodat a doporučuji makléře vyzvat k nápravě, nebo rovnou ukončit spolupráci, neboť takto se postupovat rozhodně nemá. Roman Volos

Re: Snižování cen

okud nemáte uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu, bohužel se tomuto riziku vystavujete. V případě, že smlouvu uzavřenou máte, makléř hrubě porušil smlouvu, což je důvod k ukončení spolupráce. Doporučil bych Vám najít si nového makléře.A vše začít od znova s novým makléřem

Re: Snižování cen

Bez Vašeho souhlasu. Makléř Vás má zastupovat né poškozovat. Doporučuji ukončit zprostředkovatelskou smlouvu pokud nějakou máte a vybrat si makléře, který Vám pomůže. Za to je přeci placený.

Re: Snižování cen

Zavolat mu a sdělit mu, že jako majitel nemovitosti jste k tomu nedal souhlas. A pokud si nemovitost nepřeje nabízet tak ať nabídku stáhne. Pak si můžete vyhledat jiného makléře, který s vámi jakékoli změny bude konzultovat :-)

Re: Snižování cen

Dobrý den,prodejní cena je uvedena ve Zprostředkovatelské smlouvě, kterou máte jistě s tímto makléřem uzavřenou.Pokud dojde v budoucnu k jakékoliv změně, je třeba sepsat dodatek k smlouvě o změně ceny.Pokud máte s tímto makléřem smluvenou provizi v procentech, po realizaci případu se tato provize vypočte z částky ve smlouvě/dodatku. Pokud makléř upraví cenu bez vzájemné domluvy, považovala by jsem jeho chování už dále za nedůvěryhodné...Pokud snad nemáte podepsanou Zprostředkovatelskou smlouvu, není co řešit a navíc se tím vystavujete i dalším možným rizikům ...

Re: Snižování cen

Dobrý den, pokud nemáte snižování ceny uvedenou ve smlouvě, pak se jedná o naprosto neprofesionální jednání a v klidu můžete nejbližší možný termín zprostředkovatelskou smlouvu ukončit a vybrat si někoho seriózního. Daniel Kotula

Re: Snižování cen

Pokud máte smlouvu, musíte si ji pročíst. Jedna nejmenovaná největší realitní kancelář má například ve výhradních smlouvách, že může cenu upravovat. Pokud inzerujete beze smlouvy a jste jen ústně domluveni, jste hazardér. Lidé se dnes bojí cokoliv podepsat a tím ubližují sami sobě. Každopádně doporučuji změnu makléře.

Re: Snižování cen

Máte s makléřem uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu???

Re: Snižování cen

Profesionální realitní makléř by toto nikdy neudělal, a tak bych Vám doporučoval ukončit spolupráci s tímto makléřem a najít si jiného, profíka. Kde jej najít? Dejte na doporučení, poptejte se svých známých, pozvěte si třeba více makléřů, ale vyberte si jen jednoho, pokud budete mít dojem, že je to ten pravý.

29.10.2014

Re: Snižování cen

Pokud nemáte uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu, bohužel se tomuto riziku vystavujete. V případě, že smlouvu uzavřenou máte, makléř hrubě porušil smlouvu, což je důvod k ukončení spolupráce. Doporučila bych Vám najít si nového makléře.

04.11.2013

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY