Ukončení rezervační smlouvy

Ukončení rezervační smlouvy

19.06.2015

Dobrý den, prosím o odpověď. Uzavřela jsem rezervační s realitní společností na byt 1+kk, který byl prodáván Magistrátem města jako byt 1+0. Kuchyňský kout byl bez příkonu vody a odpadu, tudíž nepoužitelný, na což jsem nebyla upozorněna. V návrhu Kupní smlouvy byt byl provádán s břemenem v plné výši ceny bytu pro Magistrát, s trvalým bydlištěm prodejce, bez vody a odpadu v kuchyni, proto jsem ji odmítla podepsat. Nyní realitka nechce vrátit rezervační zálohu 50 tis. Kč, což činí více než 12 % kupn ceny bytu. Cítím se realitkou podvedena, jak mám vymáhat provizi v plné výši? Děkuji za odpověď Věra

Odpovědi na dotaz

Re: Ukončení rezervační smlouvy

Dobrý den,pokud ve smlouvě o zprostředkvání koupě byla uvedena chybně specifikace bytu + jste nebyla informována o břemenech, máe z mého pohledu nárok na odstoupení a navrácení blokace. Určitě se obratte na advokáta, aby napsalvýzvu k vrácení se všemi potřebnými náležitostmi.

Re: Ukončení rezervační smlouvy

Dobrý den paní Věro. Domnívám se, že situaci nevyřešíte sama. Obraťte se na nějakého právníka, je zde řada úskalí, o kterých nemůžete. V každém případě komunikujte s RK výhradně písemně a nejlépe doporučeně s dodejkou a bez prodlení. Zvláště pak v případě, že jste obdržela kupní smlouvu například již podepsanou RK. V předchozí odpovědi jsem Vám napsala rozdíl mezi 1+0 a 1+kk, to je důležité. Co se týká břemen, ta si lze snadno zjistit ve veřejném seznamu, tj. v katastru nemovitostí, jsou zapsána na příslušném listu vlastnictví. Pokud Vám RK nepředložila list vlastnictví, je to zcela určitě nedostatek ze strany RK, ale, bohužel, v takovém případě je ve Vašem vlastním zájmu ověřit si informace o kupované nemovitosti sama, zvláště když jsou dostupné ve veřejném seznamu. Každá RK by měla automaticky doložit klientům veškerou dostupnou dokumentaci k nabízené nemovitosti, ale také by měla klientovi doporučit, aby si veškeré poskytnuté informace ještě sám ověřil, že jsou opravdu v pořádku, a aby tak mohl s klidem přistoupit k podpisu kupní smlouvy. V kupní smlouvě má pak být v tomto smyslu sepsané prohlášení stran, kromě jiného, samozřejmě. Vidíte, je toho poměrně dost, co je zapotřebí znát, určitě si vyžádejte odbornou pomoc.

Re: Ukončení rezervační smlouvy

Dobrý den, máte vždy dvě možnosti - jedna je, dohodout se s makléřem na nápravě( oprava těchto nefunkčních věcí v bytě, nebo sleva) tedy slevě, pokud slíbil něco a skutečnost je jiná, nebo odstoupit a požadovat vrácení rezervačního poplatku. První věc můžete zkusit řešit sama a pokud to nedopadne, vezměte si právníka, přece jenom jsou zde od toho. Hodně štěstí

Re: Ukončení rezervační smlouvy

Dobrý den, pokud vám byli zatajeny tyto závazné nedostatky máte nárok na odstoupení od smlouvy. Každopádně doporučuji vzít advokáta k zastoupení.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY