Ukončení spolupráce s RK

Ukončení spolupráce s RK

08.08.2014

Dobrý den, dne 1.8.2014 jsem uzavřela výhradní zprostředkovatelskou smlouvu o prodeji bytu. Když se mi mou finanční situaci podařilo pořešit jinak, můžu do 14 dní od smlouvy odstoupit? Podepsala jsem ji sice doma, ale bohužel na smlouvě je předtištěno v kanceláři a já to podepsala :-( Děkuji za rychlou pomoc. Přeji pohodový den...

Odpovědi na dotaz

Re: Ukončení spolupráce s RK

Dobrý den. Určitě možnost na odstoupení je. 1. Je možno odstoupit od této smlouvy buď dohodou s makléřem nebo standartním odstoupením od smlouvy za podmínek daných ve Smlouvě o výhradním zprostředkování prodeje nemovitosti (zřejmě nějaká sankce.) 2. I přes to, že jste smlouvu podepsala doma a ve smlouvě je uvedeno, že byla podepsaná v prostorách realitní kanceláře je možno odstoupit, ale bude velice složité prokazovat, že jste to podepsala jinde než v prostorách RK. 3.I v případě, že byste prokázala, že jste podepsala smlouvu doma, má makléř, který s Vámi smlouvu podepsal nárok na uhrazení nákladů prokazatelně vynaložených s prezentací a prodejem Vaší nemovitosti (inzerce, cestovné, výroba reklamních bannerů atd. Jako nejlepší variantu doporučuji: schůzku s realitním makléřem, vysvětlení dané věci a dohodu o ukončení smlouvy o zprostředkování prodeje nemovitosti.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Ano, pokud je solidní, měl by makléř pochopit, že by Vám neměl prodávat "střechu nad hlavou"..., na druhou stranu každá sranda něco stojí tzn. doporučoval bych dohodu obou stran a to ukončení zprostředkovatelské smlouvy a Vy nabídněte určitou kompenzaci (něco ve smyslu smluvní pokuty), ale přiměřeně...

Re: Ukončení spolupráce s RK

Obávám se že to možné nebude nakolik pravděpodobně došlo k zahájení plnění smlouvy. To, že jste podepsala smlouvu jinou než kterou jste podepsat měla, je už bohužel problém Vás jako klienta a realitka se proti podobnému případu pojistila pravděpodobně nějakou pokutou. Nelze ze dne na den rušit něco k čemu jste se zavázala podle momentálního stavu a situace. Ve smlouvě máte nějakou výpovědní lhůtu a tu budete muset dodržet a v podstatě se i modlit aby se ten byt neprodal.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Dobrý den, určitě doporučuji dohodu s makléřem a pokud je rozumný a opravdu ho nechcete tzv. vyšachovat, tak Vám to bezplatně ukončí, ale doporučuji vždy připravit min. domácí bábovku, dobré pití a na mě toto vždy funguje a klientům bez jakéhokoliv nároku za inzerci smlouvu zruším, nejedná se o bůhví jak dlouhou dobu od podpisu smlouvy, takže žádné velké náklady mít nemohl, jako proti argument, že se nejdená o žádnou kulišárnu můžete makléři nabídnout např. závazek, že v případě, že nemovitost prodáte, zaplatíte náhradu nákladů, aby měl větší vůli Vám věřit a vyjít vstříc, že druhý den nepůjdete ke konkurenci podepsat jinou smlouvu.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Dobrý den, pokud je makléř inteligentní a chce dlouhodobě v této práci pokračovat, měl by vaší situaci pochopit a dohodnout se s vámi na ukončení dohody.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Dobrý den, pokud jste podepsala ZS mimo kancelář máte právo dle nového občanského zákoníku odstoupit od smlouvy. Pokud jste se však s makléřem dohodla, že jste, jako podepisovali v kanceláři budete muset smlouvu vypovědět až v dané lhůtě, nebo se dohodnout s makléřem na ukončení.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Dobrý den, osobně bych se snažila domluvit s vašim realitním makléřem, vysvětlit mu situaci a pokud je rozumný jistě Vám vyjde vstříc. Na druhou stranu ale může požadovat úhradu nákladů. Pokud však bude makléř trvat na svém, najde kupce a vy odmítnete byt prodat, pravděpodobně budete platit smluvní pokutu. Určitě si pohlídejte výpovědní lhůtu smlouvy. Hezký den.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Dobrý den,nejsnažší pro Vás bude sjednat osobní a vstřícnou schůzku s dotyčným makléřem a pokusit se domluvit na ukončení spolupráce s tím, že budete ochotna rk uhradit výdaje vynaložené na dosavadní propagaci bytu.Pokud mezi vámi nedojde v jednání ke shodě, skutečně by se byt i dále k prodeji nabízel .... Přeji mnoho štěstí při jednání.

Re: Ukončení spolupráce s RK

Ještě jiný rozměr, podpis smlouvy v kanceláři nebo mimo ni. Zaprve to není ustanovení nového Občanského zákoníku, ale je platné od roku 2012, a zejména jde o to, jestli je ve smlouvě výslovně uvedeno, že je tato smlouva podepsána v prostorech určených k podnikání dodavatele, v tomto případě tedy RK.

08.09.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY