Výhradní smlouva o poskytování realitních služeb - sankce

Výhradní smlouva o poskytování realitních služeb - sankce

13.10.2016

Dobrý den, chci se zeptat. Prodavame byt a byla sepsana výhradní smlouva o zprostředkování a poskytování služeb. Byt máme v zástavě o tomto byli informovani, ale banka nám teď byt nechce odzastávnit, že hodnota nemovitosti na budoucí dům klesla. Brali jsme hypotéku a byt zastavili. Na byt byla složena před týdnem rezervace. My nechceme od koupě bytu couvnout. Máme možnost za 6 měsícu znovu zkusit požádat banku o odzastavění. Realitní kancelář po nas chce 40.000 za jejich provize. Náklady, které teď vynaložili nejsou určité takové. Mají na to nárok, když to není z naší strany, ale ze strany banky? Děkuji za informaci

Odpovědi na dotaz

Re: Výhradní smlouva o poskytování realitních služeb - sankce

Teoreticky mají.. Pokud kupující souhlasí, můžete sepsat smlouvu o smlouvě budoucí a ať počkají.. Nebo zajistit něco jiného k zástavě, nebo ať kupující zástavu vyplatí jako část kupní ceny..

Re: Výhradní smlouva o poskytování realitních služeb - sankce

Dobrý den. Neznám obsah Vaší smlouvy o zprostředkování prodeje bytu , ale s největší pravděpodobností na provizi nárok mají , vznikli jim s prodejem již náklady (inzerce , příprava kupní smlouvy , atd.). Vázne-li na prodávané nemovitosti zástavní právo banky , je dobré zjistit si přímo v bance ještě před prodejem podmínky doplacení úvěru či převedení zástavy. Obávám se , že i po 6 měsících svůj názor banka na převedení zástavy nezmění. Ve Vaší situaci by asi bylo nejlepší , kdyby kupující převzal Váš úvěr. Sjednejte si spolu schůzku v bance u Vašeho poradce. Banka nebude chtít přijít o klienta a tak nabídnou kupujícímu nový úvěr a Vám odpustí penále za předčasné vyplacení. A Vy si můžete vzít nový úvěr na koupi domu za současné velmi nízké úrokové sazby.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY