Výhradní smlouva - odstoupení

Odpovědi na dotaz

Re: Výhradní smlouva - odstoupení

Dobrý den, rzmyslet se určitě můžete. VE smlouvě je jistě stanoveno, jak se to bude řešit, pokud k prodeji nepřistoupíte.

Re: Výhradní smlouva - odstoupení

Pokud jste podepsali rezervační smlouvu s kupujícím, jistě jste předem uvážili podmínky prodeje. Nevím, jaký je důvod vašeho odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy o prodeji s následkem zrušení rezervační smlouvy. Pokud je důvod opravdu hodně vážný, počítejte s tím, že budete povinni uhradit smluvní pokutu, příp. prokazatelné náklady. Kromě sankce plynoucí ze zprostředkovatelské smlouvy, mohou vzniknout další prokazatelné náklady, např. pokuta kupujícího vůči bance za nevyčerpání hypotečního úvěru atd. Vyptejte se realitního makléře a ještě si promyslete velmi důkladně všechny následky, které má odstoupení od závazné rezervace.

Re: Výhradní smlouva - odstoupení

Múžete kdykoli odstoupit. Nikdo Vás nemůže nutit k prodeji Vašeho majetku. Ale je nutné počítat s tím, že to nebude zadarmo. RK úspěšně pracovala/našla kupujícího/ a nyní bude chtít za tuto práci zaplatit. Je to stejné jako ve Vašem zaměstnání. Jak by se Vám líbilo, kdyby jste za dobře odvedenou práci nedostal zaplaceno?

Re: Výhradní smlouva - odstoupení

Dobrý den, odstoupit můžete,ale musíte počítat se sankcí a smluvní pokutou, kterou zřejmě budete muset uhradit z důvodů nedodržení podmínek a to jak zprostředkovatelské smlouvy a dále i rezervační. Asi bych odstoupení zvážila.

Re: Výhradní smlouva - odstoupení

Dobrý den, odstoupit jistě můžete, ale uhradíte smluvní pokuty. Pokud jsem to dobře pochopil, máte platnou smlouvu, realitní kancelář dům prakticky prodala. Kupec složil zálohu. Pokud realitní kancelář splnila co slíbila ve smlouvě, náleží jí odměna. Pak je otázka dohody s kupujícím. Neznám podrobnosti, ale pokud je podepsána třístranná rezervační smlouva tak je možné očekávat i pokutu za nesplnění smlouvy (neprodání) kupujícímu. Každopádně doporučuji schůzku s realitním makléřem i kupujícím. Není dobré nechávat kupujícího v nejistotě, ten jistě učinil příslušné kroky ke koupi a stálo ho to náklady. Přeji Vám, ať se domluvíte ku prospěchu všech stran.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY