Vyklizení prodané nemovitosti

Vyklizení prodané nemovitosti

11.08.2019

Dobrý den, prodávám rodinný dům s hospodářskými stavbami. Kupující po mě chce, krom odmontování kuchyňské linky, koupelny a kotle na dřevo, vyklidit starý nefunkční kotel ve sklepě, vyklidit hospodářské budovy, vyklidit dřevo z dřevníku a vyčerpat septik. Do jaké míry je v právu a já požadované musím učinit, pokud toto není vyloženě specifikováno v kupní smlouvě? Děkuji za odpověď VA

Odpovědi na dotaz

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den, vše co je přišroubované může zůstat. Vyčerpání septiku není nikde uvedeno, tedy je sporné. Nicméně si myslím, že je to nevymahatelné. Pokud je kotel součástí topné soustavy MUSÍ zůstat. Hospodářeské se vyklidit musí a dřevo rovněž odvést (snadno se prodá za odvoz). Kuchyňská linka je všeobecně součástí stavby.

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den, měla by platit dohoda na které jste se předpokládám před podpisem samotné kupní smlouvy domluvili, doporučuji toto zakomponovat do samotné KS, aby se tak předešlo případným sporům. Jinak platí, že pevně zabudované součásti jako je kuchyňská linka, kotel, sanita, vestavěné skříně apod. jsou předmětem prodeje, tedy zůstávají, ostatní by mělo být vyklizené včetně přístavků, půdy a sklepa atd. pokud tedy nebyla dohoda mezi Vámi jiná.

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den, vše by mělo být popsáno již v rezervační smlouvě, aby pak v Kupní bylo již vše jasné a nezasekl se prodej v poslední fázi.. pokud není nijak specifikováno.. nemá Kupující moc možností jak toto vyžadovat. R.

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den, avizovaný stav nemovitosti před předáním budoucímu majiteli musí být specifikován v kupní smlouvě. Z pravidla se jedná o dvě možnosti kde se nemovitost nabízí kompletně vyklizená - nepočítá se zde však kuchyňská linka a nebo ve stavu v jakém se v současné době nachází - pokud není specifikováno jinak. Danou specifikaci je nutné zapsat KS, aby se při předání nemovitosti předešlo nedorozumění a případnému penále které Vám hrozí za pozdní předání nemovitosti. S pozdravem Adam Šimoník

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den. Pokud není stanoveno v Kupní smlouvě, je obvyklé, že zůstává vše, co je připevněno, včetně kuchyňské linky. Ostatní věci jsou pouze na dohodě. Pokud na tom Kupující trvá, je nutné nemovitost vyklidit. Septik se nechává jak je.

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den, pokud to vyloženě není specifikováno v kupní smlouvě, tak nemusíte. Každopádně pro spokojenost obou stran bych zvážil nějakou rozumnou dohodu, abyste se vyhnul i nějakým případným sporům.

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den, jak bylo výše zmíněno vše je věcí dohody. Nicméně, když jste se na prohlídce ani v kopní smlouvě, ani prohlídce nedohodli na demontáži kotle atd. Tak to není Vaše povinnost. Kotel je pevně spjat z budovou, a proto je součástí nemovitého majetku, a to i v přídě, když je nefunkční.

Re: Vyklizení prodané nemovitosti

Dobrý den. Za mne je taky dohoda rozhodující. Možná je otázka, co bylo řečeno a dohodnuto na prohlídce. Pokud je cena nízká protože vše zůstává tak jak je, tak bych se toho držel, ale pokud bylo na prohlídce slíbeno, že bude vše vyklizené, tak by bylo dobré to vyklidit. Obecně mohu potvrdit, že co je přišroubované zůstává a ostatní je na dohodě.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY