výlučné vlastnictví bytu

Odpovědi na dotaz

Re: výlučné vlastnictví bytu

Z Vaší otázky není jasné PROČ BYT není zkolaudovaný (Rozhodnutím o povolení k užívání). Byt není dokončený, má nějakou závadu a existuje důvod, proč stavební úřad nemůže kolaudaci provést (prostor má jiný předmět užívání, např. ateliér) nebo nebyly ještě vymezeny bytové jednotky v domě? Jedná se o převod formy vlastnictví? Způsobů, jak dosáhnout výlučného vlastnictví je několik, záleží na tom, proč nebyl byt zapsán jako samostatná BYTOVÁ JEDNOTKA.

Re: výlučné vlastnictví bytu

Dobrý den. Záleží co myslíte pod pojmem, že byt není zkolaudován? Je byt zapsán na katastru nemovitostí jako bytová jednotka a pro jeho rekonstrukci jste si zařídil stavební povolení a ještě neproběhla kolaudace? Potom ano, lze byt získat do vlastnictví. A nebo je byt teprve ve výstavbě a není zapsán na katastru?

Re: výlučné vlastnictví bytu

Dobrý den. Jak píše kolega. V případě, že je byt zapsán na KN jako samostatná bytová jednotka, lze jej získat do výlučného vlastnictví.

Re: výlučné vlastnictví bytu

vlastníkem ideál.pol.domu,spoluvlastník byl bratr, který tam bydlí a má tam trvalé bydliště,nyní dal svou polovinu dceři. Elektroměr i vodoměr je tudíž napsán na mého bratra a veškeré vyúčtování chodí na něho a on mi nechce nic předložit i když mu čtvrtletně platím určitou částku. Volala jsem na Vodárny i ČEZ zda-li mi nemohou poskytnou kopie, ale bylo mi řečeno že jedině s jeho…

15.02.2018

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím