Vyplacení zástavy v hotovosti

Vyplacení zástavy v hotovosti

06.09.2020

Dobrý den,

kupujeme dům, prodávající jsou manželé, kteří se rozvádějí a jelikož se bude pozemek přeparcelovávat za účelem budoucí výstavby jednoho z manželů na pozemku vedle, je z časových důvodů nutné vyplatit zbytek jejich hypotéky, aby se zrušila zástava, zbytek se bude krýt hypotékou z naší strany.

Co si máme ohlidat? Jakou protihodnotu žádat za vyplacení zástavy? 

Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Vyplacení zástavy v hotovosti

Dobrý den,ohlídat si musíte kvitanci od banky prodávajících,která má vložené zástavní právo a vložení souhlasu s výmazem na katastr,ale vcelku to ohlídá Vaše úvěrující banka.Je to administrativní krok s tím,že Vaše banka bude čerpat část hypotéky na výmaz této zástavy a další část /zbytek/ až na účet /účty/ prodávajících.Protihodnotu mi nepřipadá fér požadovat,jelikož i Vy budete potřebovat souhla prodávajících a jejich podpis na zástavní smlouvě pro Vaši banku,takže to bude 1:1.Roman Hnojský AGbydleni.cz

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím