Vyplacení zástavy v hotovosti

Vyplacení zástavy v hotovosti

06.09.2020

Dobrý den,

kupujeme dům, prodávající jsou manželé, kteří se rozvádějí a jelikož se bude pozemek přeparcelovávat za účelem budoucí výstavby jednoho z manželů na pozemku vedle, je z časových důvodů nutné vyplatit zbytek jejich hypotéky, aby se zrušila zástava, zbytek se bude krýt hypotékou z naší strany.

Co si máme ohlidat? Jakou protihodnotu žádat za vyplacení zástavy? 

Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Vyplacení zástavy v hotovosti

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Vyplacení zástavy v hotovosti

Dobrý den. Jestli chápu správně: zástavu prodávajících, která je nižší, než kupní cena, máte v plánu hradit z vlastních zdrojů a zbytek kupní ceny hradit úvěrem? V tomto případě, jak psal kolega výše, požadujte od prodávajících souhlas banky s prodejem nemovitosti a vyčíslení zůstatku úvěru. Před vyplacením zástavy prodávajících bych doporučila podpis kupní smlouvy, kde bude ošetřeno, že 1. část kupní ceny představující doplatek úvěru prodávajících ve výši XY Kč budete hradit z vlastních zdrojů na účet uvedený ve vyčíslení zůstatku úvěru strany prodávající a 2. část kupní ceny budete hradit Vaší hypotékou. Hezký den.

Re: Vyplacení zástavy v hotovosti

Dobrý den,ohlídat si musíte kvitanci od banky prodávajících,která má vložené zástavní právo a vložení souhlasu s výmazem na katastr,ale vcelku to ohlídá Vaše úvěrující banka.Je to administrativní krok s tím,že Vaše banka bude čerpat část hypotéky na výmaz této zástavy a další část /zbytek/ až na účet /účty/ prodávajících.Protihodnotu mi nepřipadá fér požadovat,jelikož i Vy budete potřebovat souhla prodávajících a jejich podpis na zástavní smlouvě pro Vaši banku,takže to bude 1:1.Roman Hnojský AGbydleni.cz

16.09.2020

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY