Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

01.01.2020

Pěkný den přeji,

je možné provést výpověd smlouvy o nájmu bytu, když je smlouva na dobu určitou (na jeden rok)?

V bytě např. nefungovala 14 dní elektrika, majitelka byla neprodleně informována s tím, že má povinnost závadu odstranit, ale neučinila tak. Jak se mohu v tomto případě bránit a smlovu vypovědět v dřivějším termínu?

Děkuji a přeji pěkné dny.

S pozdravem Štychová

Odpovědi na dotaz

Re: Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

Dobrý den, pokud jste si jisti, že nelze v nájmu pokračovat, tak bych se určitě poradila s advokátem, abyste měli ošetřeny všechny parametry vaší konkrétní nájemní smlouvy a nedostatků, které nastaly. Dalo by se teoreticky vycházet i z této definice, ale vždy je třeba řešit konkrétní situaci. Zkusila bych se s ní domluvit na ukončení smlouvy dohodou z důvodu změny vašich podmínek či práce apod. Zkrátka smírné řešení před sporem je vždy lepší variantou. Zde je definice: Nájemce může smlouvu na dobu určitou v tříměsíční výpovědní době vypovědět, změní-li se okolnosti, z nichž strany při jejím vzniku vycházely. A to do té míry, že po nájemci nelze rozumně požadovat, aby v nájmu pokračoval.

Re: Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

Dobrý den,určitě je to řešitelné. Každopádně doporučuji výpověď sepsat s advokátem, aby měla veškeré náležitosti. Rozhodně nedoporučuji jakékoli vzory

Re: Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

Dobrý den, nejlépe se obrátit na advokáta v případě že by s majitelkou nebyla žádná řeč, záleží jak máte nastavenou nájemní smlouvu také výpovědní lhůtu. Není psán důvod proč 14 dnů elektřina nefungovala, nejlépe se v dobrém s majitelkou bytu dohodnout na ukončení smlouvy co nejdříve to půjde, vždy záleží na daném člověku jak se zachová zda přistoupí na ukončení nájemní smlouvy dohodou např. do měsíce a nebo to zajde až na řešení přes advokáta, který to většinou pomůže vyřešit. Držím palce.

Re: Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

Dobrý den, je třeba dodržet ujednání v samotné smlouvě o nájmu, pokud se s majitelkou nedohodnete na dřívějším ukončení, od toho se podepisují smlouvy, kde se obě strany zavazují k určitým úkonům. V samotné smlouvě určitě máte co jedná nebo druhá strana musí plnit a pokud se tak nestane je to důvod k ukončení nájemního vztahu pro tu stranu která to nezavinila. Vždy je dobré mít mezi sebou písemnou komunikaci - výzvu např. k odstranění závady apod. Vždy je lepší se mezi sebou dohodnout než to řešit např.soudní cestou. V případě výpovědi s tím, že druhá strana se nechce dohodnout bych se obrátila na advokáta k zastupování.

Re: Výpověd - předčasné ukončení nájmu smlouvy na doby určitou

Ve Vašem případě je nutné vzít v úvahu, čím byla porucha elektrické energie způsobena. Jako nájemce máte také Vy určité povinnosti k pronajatému bytu. Rozhodně bych doporučovala jednat s majitelkou po dobrém a hledat shodu. Výpověď je krajním řešením v případě, že nelze najít shodu a nápravu. Výpověď by měla vycházet z konkrétních a vážných důvodů.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY