výpověď z nájmu

výpověď z nájmu

28.08.2017

Dobrý den, pronajímatel mi poslal výpověď z nájmu bytu uzavřeného na dobu neurčitou - výpovědní doba 3 měsíce, bez udání důvodu s odkazem na § 2231 NOZ, jak máme ujednáno v nájemní smlouvě, lze takto vypovědět bez důvodu? Musím výpověď akceptovat? Děkuji za odpověď

Odpovědi na dotaz

Re: výpověď z nájmu

V případě nájmu na dobu NEURČITOU platí výpovědní lhůta tříměsíční, tak stanoví zákon.

Re: výpověď z nájmu

Ano bohužel, je to smluvně a zákonem dáno - musíte toto rozhodnutí akceptovat.

Re: výpověď z nájmu

Kolegové mají pravdu, stejně tak, jako Vy máte právo vypovědět s tříměsíční lhůtou, bez udání důvodu, stejně tak má právo vypovědět i pronajímatel. V případě, že by měl důvod, zkracuje se, dle vážnosti porušení nájemní smlouvy i výpovědní lhůta.

Re: výpověď z nájmu

Dobrý den, v takovém případě budete muset výpověď akceptovat, je v souladu se zákonem.

Re: výpověď z nájmu

§ 2231 NOZ: Nájem ujednaný na dobu neurčitou skončí výpovědí jednou ze stran. Jedná-li se o věc movitou, je výpovědní doba jednoměsíční, jedná-li se o věc nemovitou, je tříměsíční. Jste povinen toto ustanovení akceptovat, bylo-li ujednáno v nájemní smlouvě.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY