Zahrada a zahradní domek

Zahrada a zahradní domek

27.05.2020

Dobrý den,

před 7 roky jsem koupili zahradu a bohužel až před časem jsme zjistili následující: součástí zahrady je malý betonový domek na čerpadlo na vodu a elektroměr (rozměry asi 1x2m), tento domek má ovšem svoje parcelní číslo a je veden na svém vlastním listu vlastnictví (jiném, než má zahrada).

Tento fakt byl všemi stranami přehlédnut v době prodeje (kupovali jsme přes realitku). Samozřejmě, že když jsme kupovali zahradu, tak jsme počítali s tím, že koupíme i ten malý domek.

Aby to bylo komplikovanější: v kupní smlouvě je uvedeno číslo pozemku zahrady, číslo parcely toho malého domku zahrnuto nebylo. Na druhou stranu je v kupní smlouvě uveden list vlastnictví toho malého domku, ale číslo listu vlastnictví celé zahrady uvedeno není. A výsledek je takový, že ve výpisu katastru jsme majiteli zahrady, ovšem malý domek zůstal původní majitelce.

Zkontroloval jsem i rezervační smlouvu u realitky, ta bohužel obsahuje pouze číslo parcely zahrady, číslo parcely domku ne. Tuhle nesrovnalost jsme zjistili až nyní, původní majitelka bohužel chce nyní za metr čtvereční asi 5ti-násobek původní ceny.

Je nějaký postup, který byste navrhovali, kromě zaplacení požadované částky? Předem děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Zahrada a zahradní domek

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Zahrada a zahradní domek

Dobrý den, na Vašem místě bych kontaktoval RK, která tento prodej zprostředkovala a ta by tuto situaci měla vyřešit za Vás. Za normální situace se tento problém řeší tak, že se domluvíte s majitelem na symbolické ceně 1 Kč a za tu tento objekt odkoupíte. Pokud se ale s majitelem domluvit nedá, tak Vám nezbývá nic jiného než tuto cenu respektovat i když je to 5ti-násobek původní ceny. S pozdravem, Budina.

Re: Zahrada a zahradní domek

Zkusil bych řešit s majitelem - ideálně se řeší "odkupem za symbolickou cenu. V případě, že majitel není ochoten vyjednávat, nezbude, než řešit konkrétní postup s advokátem. Případně vést k odpovědnosti stranu která pochybila, tam už ale pak záleží na smluvních závazcích jednotlivých účastníků. Držím palce. LT

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY