Zahrada a zahradní domek

Zahrada a zahradní domek

27.05.2020

Dobrý den,

před 7 roky jsem koupili zahradu a bohužel až před časem jsme zjistili následující: součástí zahrady je malý betonový domek na čerpadlo na vodu a elektroměr (rozměry asi 1x2m), tento domek má ovšem svoje parcelní číslo a je veden na svém vlastním listu vlastnictví (jiném, než má zahrada).

Tento fakt byl všemi stranami přehlédnut v době prodeje (kupovali jsme přes realitku). Samozřejmě, že když jsme kupovali zahradu, tak jsme počítali s tím, že koupíme i ten malý domek.

Aby to bylo komplikovanější: v kupní smlouvě je uvedeno číslo pozemku zahrady, číslo parcely toho malého domku zahrnuto nebylo. Na druhou stranu je v kupní smlouvě uveden list vlastnictví toho malého domku, ale číslo listu vlastnictví celé zahrady uvedeno není. A výsledek je takový, že ve výpisu katastru jsme majiteli zahrady, ovšem malý domek zůstal původní majitelce.

Zkontroloval jsem i rezervační smlouvu u realitky, ta bohužel obsahuje pouze číslo parcely zahrady, číslo parcely domku ne. Tuhle nesrovnalost jsme zjistili až nyní, původní majitelka bohužel chce nyní za metr čtvereční asi 5ti-násobek původní ceny.

Je nějaký postup, který byste navrhovali, kromě zaplacení požadované částky? Předem děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Zahrada a zahradní domek

Dobrý den, na Vašem místě bych kontaktoval RK, která tento prodej zprostředkovala a ta by tuto situaci měla vyřešit za Vás. Za normální situace se tento problém řeší tak, že se domluvíte s majitelem na symbolické ceně 1 Kč a za tu tento objekt odkoupíte. Pokud se ale s majitelem domluvit nedá, tak Vám nezbývá nic jiného než tuto cenu respektovat i když je to 5ti-násobek původní ceny. S pozdravem, Budina.

Re: Zahrada a zahradní domek

Zkusil bych řešit s majitelem - ideálně se řeší "odkupem za symbolickou cenu. V případě, že majitel není ochoten vyjednávat, nezbude, než řešit konkrétní postup s advokátem. Případně vést k odpovědnosti stranu která pochybila, tam už ale pak záleží na smluvních závazcích jednotlivých účastníků. Držím palce. LT

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím