Zástavní právno na nemovitost

Zástavní právno na nemovitost

08.03.2017

Dobrý den, měla bych dotaz. Rádi bychom raelizovali nákup nemovitosti, ale banka pro účely zástavy vyžaduje po současné majitelce, která nemovistost získala jako dědictví po své mantce souhlas jejího manžela.Majitelka nemovitosti má z manželem notářským zápisem zrušeno SJM ještě pře dědictvím a ona sama ani manžel v domě nikdy nebydleli. Je možné, aby banka tento souhlas nahradila něčím jíným? Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Zástavní právno na nemovitost

Souhlas se zástavou je standardní požadavek banky. Chrání si tak poskytovaný hypoteční úvěr v době než je zapsaný na katastrálním úřadu nový vlastník. Příp. nesoulad mezi "zástavci" by ohrozil banku, proto tento požadavek respektujte.

Re: Zástavní právno na nemovitost

Dobrý den. Banka se tak chrání , že ji manžel nebude žalovat ,že jej banka poškodila , protože nesouhlasil s prodejem a zástavou nemovitosti , protože v prodávané nemovitosti bydlí. Jedno řešení by tu bylo a to , aby majitelka podepsala čestné prohlášení , že v prodávané nemovitosti manžel nemá zřízenu domácnost (tj. že v ní nebydlí). Ne všechny banky ale budou tento dokument akceptovat.

Re: Zástavní právno na nemovitost

Požadavek banky je oprávněný. Zkuste se banky dotázat jaký alternativní postup navrhuje.

Re: Zástavní právno na nemovitost

Dobrý den. Ideálně navrhuji se zeptat v bance, jakým konkrétním způsobem se dá nahradit souhlas manžela. Nicméně je toto obvyklý způsob ze strany banky. Pěkné dny přeji, Karel Krupa

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY