Dědictví - jak postupovat

Dědictví - jak postupovat

20.08.2020

Dobrý den,

zjistila jsem, že jsem po mojí mamince zdědila pole a další pozemky. Zemřela mi již před mnoha, mnoha lety. Nemovitost je zapsaná v katastrálním úřadě na moje jméno, ale nemohu po mamince najít žádnou smlouvu. Chtěla bych pozemek prodat. Jak v takovém případě postupovat? Kde mohu smlouvu či jiný dokument prokazující vlastnictví získat?

Děkuji. Piňosová

Odpovědi na dotaz

Re: Dědictví - jak postupovat

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Dědictví - jak postupovat

Dobrý den,LV (list vlastnictví) a nabývací titul- kupní smlouvu (opis) k nemovitosti Vám na požádání vydá za poplatek příslušný KÚ. Je dobré si dle svého r.č. na KÚ vyžádat kolik je na Vaše jméno evidovaných nemovitostí, ne všechny jsou vedeny na jednom listu vlastnictví i když se třeba nachází v jednom městě či ulici.

Re: Dědictví - jak postupovat

Dobrý den. Navštivte příslušný katastrální úřad, pod kterým jsou zapsány Vaše nemovitosti. Zde Vám za poplatek na požádaní vystaví list vlastnictví, kde budou uvedeny nemovitosti ve Vašem vlastnictví a také Nabývací titul, tj. listinu, na základě které jste nemovitosti získala.

Re: Dědictví - jak postupovat

Pro prokázání vlastnictví je rozhodující stav na katastru, nicméně mít v rukou i nabývací titul - tedy listinu na základě které katastr provedl převod se také hodí. Příslušný katastrální úřad vám za úplatu poskytne jak výpis z listu vlastnictví, tak i kopie dalších listin evidovaných k dané nemovitosti. Zároveň je možné též požádat o výpis všech nemovitostí, které jsou vedeny na vaše jméno a rodné číslo v rámci celé ČR, což se hodí, když chcete například zjistit, zda se na nějaký kousek pozemku nezapomnělo.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY