exekuce

exekuce

26.05.2015

Dobrý den, mám zájem koupit byt v OV, na kterém kromě zástavy banky jsou i 3 exekuce. Prodávající není schopen je uhradit z vlastních peněz a musí využít mých prostředků. Existuje pro mne nějaký bezpečný proces? Co doporučujete? Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: exekuce

Dobrý den, postup samozřejmě existuje. Je však nutné zt přesné částky, kolik se kam dluží. Z mé zkušenosti je to tak, že pokud exekuce, či závazky povinného přesahují 70% hodnoty nemovitosti, doporučuji Vám se jí vyhnout. Rozhodně to neřešte sám, ale obraťte se na advokátn kancelář. V případě potřeby mne klidně kontaktujte a dám Vám na advokáta doporučení

Re: exekuce

Dobrý den. Doporučuji Vám obrátit se na realitní kancelář nebo advokátní kancelář, která má zkušenost s nákupem/prodejem nemovitostí v exekuci. Jistě se nemovitost nabízí za zajímavou cenu, nicméně nelitujte peněz na zaplacení odborníka, který ví, co je třeba prověřit, jaké doklady doložit atd., abyste nemovitost opravdu bezpečně nakoupil(a).

Re: exekuce

Nákup nemovitosti s exekucí je vždy rizikovou cestou. A nemusí se vyplatit (např. proto, že se na dlužníka valí další závazky ještě i v době, kdy dochází k převodu vlastnického práva). Nabízíme službu ODDLUŽENÍ, kdy předmětnou nemovitost vykoupíme, oddlužíme a prodáme ji "právně čistou" bez rizika pro kupujícího. Tuto naší službu poskytujeme zcela individuálně, pro zájemce o koupi jeto však nejbezpečnější cestou k získání nemovitosti. Záleží na posouzení skutečného stavu, na výsledku jednání s exekutorem a na řadě okolností. Obraťte se na mne v případě vážného zájmu.

Re: exekuce

Dobrý den, toto Vám rozhodně nedoporučuji. Jestliže jsou na majitele vedeny již 3 exekuce, budou i další. Aby jste pak nebyl velmi překvapen, že budete platit další a další a nakonec překonáte i cenu nemovitosti. Bohužel jen placeným výpisem z KU nezjistíte všechny ex na majitele. Na to existují jiné metody zjištění. Někteří exekutoři mohou vložit zápis hned jak vložíte svou kupní smlouvu na KU a mají před vámi přednost.

Re: exekuce

Takováto situace by se měla řešit především tak, že se nejprve vyčíslí veškeré závazky obvoláním exekutorů a to k datu, kdy by se měl dluh vyplácet, nikolik den, kdy tam voláte, dále vyžádat od prodávajícího vypis z OSSZ, FÚ, zdravotní pojišťovny a příslušného okresního soudu, aby bylo jasno, kde všude jsou jaké závazky a pokud je to více než kupní cena, pryč od toho, pokud je to s rezervou pod kupní cenou, tak při dodržení správného postupu je to relativně dobře řešitelné, důležité je to dobře naplánovat a realizovat samotné vyplacení všech v jeden den. Toto jsem absolvoval opravdu hodněkrát a zatím vždy proběhle vše bez problému.

Re: exekuce

Dobrý den, pokud s takovouto transakcí nemáte zkušenosti, zcela jistě tuto záležitost řešte prostřednictvím advokátní kanceláře, případně realitní kanceláře, která s těmito postupy má zkušenosti.

Re: exekuce

Dobrý den, exekutor bohužel zápis z listu vlastnictví nevymaže dřív, než je dluh splacen. Tedy musíte nejdříve za prodávajícího dluhy zaplatit než na Vás nemovitost bude převedena. Navíc, jsou-li na prodávajícího už tři exekuce, je zde riziko, že mohou do převodu nemovitosti přibýt další zápisy. Nechte si předložit prodávajícím alespoň: potvrzení od místně příslušného soudu o probíhajících a ukončených soudních řízeních, bezdlužnost vůči finančnímu úřadu, zdravotní pojišťovně a správy sociálního zabezpečení. Ale pokud má prodávající nějaké další závazky, které neplní a zatím na něj nebyla podána žaloba nebo věřitel tuto záležitost řeší v rozhodčím řízení, bohužel nemůžete toto ověřit všude. Je třeba vše ošetřit také v kupní smlouvě. Doporučuji najmout si právníka nebo zkušeného realitního makléře, který Vám pomůže. Sama bych se do takové transakce asi nepouštěla.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY