Koupe casti nemovitosti v zastavnim pravu

Koupe casti nemovitosti v zastavnim pravu

10.04.2017

Dobrý den, uvažujeme o koupi domu, který je součástí většího souboru nemovitostí, které se majitel chystá prodat a má na nich hypotéku. Chci se zeptat, zda banka v takovém případě povolí prodej jednotlivých částí (jedná se rodinný dům, dvě stavební parcely a prodejnu) nezávisle na sobě, nebo bude trvat na tom, aby se všechny nemovitosti prodaly najednou, i když třeba různým majitelům. Na co je si třeba dát pozor? Děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi na dotaz

Re: Koupe casti nemovitosti v zastavnim pravu

Dobrý den, pokud Vás bude zastupovat zkušený realitní makléř, nebo aspoň zkušený právní zástupce, není se čeho bát. Jde o méně častou, ale rozhodně reálnou možnost prodeje/koupi nemovitosti.

Re: Koupe casti nemovitosti v zastavnim pravu

Dobrý den, nemovitosti byť sjou zastavené všechny lez prodat jednotlivě,pokud s tím banka bude souhlasit a kupní cena buď pokraje zůstatkovou část hypotéky a nebo zbyvající nemovitosti budou mít dotatečnou odhadní cenu,aby zůstatek dluhu pokraly. Banka může uvolnit jen vámi požadovanou nemovitost, i když by prodávajícímu dluh zůstal,ale další nemovitosti musí mít dostatečnou hodnotu. Toto je třeba,aby si prodávající od banky zjistil. Jinak pak již dojde k umoření dluhu z vaší hypotéky přímo jeho bance a nebo z advokátní úschovy po návrhu na vklad na vás opět na účet jeho banky. Přeji hodně štěstí při koupi.

Re: Koupe casti nemovitosti v zastavnim pravu

Dobrý den. Nemovitosti lze prodat i jednotlivě. Prodávající by si měl v bance podat žádost. Banka se písemně vyjádří , zda souhlasí s prodejem nemovitostí a za jakých podmínek. Vypočítá částku , kterou je nutné bance zaplatit , aby uvolnila zástavu.

Re: Koupe casti nemovitosti v zastavnim pravu

Dobrý den, záleží na podmínkách úvěrové smlouvy prodávajících a na interních předpisech banky. Ale většinou s tímto postupem banky souhlasí. V každém případě doporučuji nejdříve zjistit v dané bance, jaké jsou podmínky vyplacení nemovitosti ze zástavy a zda s tímto postupem bude souhlasit. Ideálně si nechte vše potvrdit písemně, resp. prodávající - Vám jako kupujícímu pravděpodobně banka tyto informace nedá.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY