Koupě stavebniho pozemku

Koupě stavebniho pozemku

27.12.2016

Podepsala jsem smlouvu o prodeji stavebního pozemku za určitou cenu . Složila jsem blokační jistinu.Realitní makléř mi garantoval určitou cenu. Při podepsaní smlouvy byla cena daleko vyšší,smlouvu jsem nepodepsala.Makléř porušil smlouvu, mohu odstoupit od smlouvy a bude mi vrácen rezervační poplatek?

Odpovědi na dotaz

Re: Koupě stavebniho pozemku

Dobrý den, jak píše kolegyně, konečná cena + specifikace, kdo bude platit daň by mělo být součástí rezervační smlouvy. Pokud to ve smlouvě ovšem nebylo, je možné že i přes toto nebude možné požadovat vrácení rezervačního poplatku. V případě, že se bude RK "cukat" určitě doporučuji konsultaci s právním zástupcem.

Re: Koupě stavebniho pozemku

V dotazu píšete, že jste složila rezervační částku a následně nesouhlasíte s cenou uvedenou ve smlouvě. Znamená to, že jste rezervační poplatek (nebo-li blokační jistinu) složila dřív než byla podepsána rezervační smlouva? Smlouva o rezervaci musí obsahovat přesnou celkovou cenu a podmínky prodeje, po jejím podepsání se skládá rezervační poplatek. V případě, že tomu bylo jinak máte nepochybně nárok na vrácená zálohy! Pokud však je rozpor mezi rezervační smlouvou a kupní smlouvou, tedy byla vám slíbena nižší kupní cena a v rezervaci je o tom doklad a následně v kupní smlouvě je požadována vyšší cena, jednoznačně máte nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení již uhrazeného poplatku. Všechna komunikace s RK by měla probíhat písemně.

Re: Koupě stavebniho pozemku

Dobrý den.V rezervační smlouvě by měly být přesně a jasně stanovené podmínky ,za kterých je pozemek prodáván. Stejné musí být i v kupní smlouvě. Pokud tomu tak není , vyzvěte kancelář , aby smlouvu opravila. Pokud tak neučiní , máte právo od rezervační smlouvy odstoupit (písemně) a chtít nazpět rezervační poplatek , který Vám musí vrátit.

Re: Koupě stavebniho pozemku

Dobrý den, ano, máte nárok na vrácení provize, protože částky musí sedět. Jediné co budete platit navíc je daň z převodu, ale to vyplývá ze zákona. S pozdravem Hlavatý.

Re: Koupě stavebniho pozemku

Dobrý den, rezervační smlouva by měla obsahovat přesnou a tudíž konečnou cenu za pozemek, včetně částky na rezervaci. Pokud tam cena nebyla, se smlouvou bych nesouhlasila. Pokud jste se dohodli na určité ceně a ta cena je vyšší a nesouhlasíte s ní, máte nárok na navrácení Vaší rezervační sumy. Pokud jste o ceně jednali pouze ústě a není nikde písemně uvedena, bude složité dokazovat jaká cena byla opravdu dohodnuta. Pěkný den

Re: Koupě stavebniho pozemku

V rezervační smlouvě měla být uvedena přesně stanovená cena. Záleží na přesném znění rezervační smlouvy, ale požadovat vyšší cenu než je v rezervační smlouvě nelze. Leda po dohodě.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY