Prodej bez RK

Prodej bez RK

12.03.2021

Dobrý den, kolik orientačně ušetříme, pokud si budeme sami prodávat byt bez realitky? Byt je v krajském městě, dispozice 2kk, cena cca 2 mil. Kč. Juřička.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej bez RK

Dobrý den, Vaše otázka by měla spíše být ... o kolik mi je schopen šikovný makléř prodat mou nemovitost za vyšší cenu, než bych si ji prodal já sám? Pokud Vás bude při prodeji zastupovat šikovný makléř, prodá Vám nemovitost za vyšši cenu, než by si ji prodával sám majitel. Schopní makléři mají obchodní talent, znají velmi dobře trh a umí s lidmi vyjednávat. Když prodává majitel nemovitosti sám, mnohdy ho kupující stáhnout na ceně aby sami koupili výhodně. Což se nemůže stát, když Vás bude zastupovat makléř, který bude hájit Vaše zájmy. Mnohdy si majitelé myslí, jak ušetří na provizi, ale výsledkem spíše bývá .. prodaná nemovitost POD CENOU. Nevyplatí se tedy šetřit na provizi, ale najmout si schopného makléře, který Vám při prodeji VYDĚLÁ ...

Re: Prodej bez RK

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej bez RK

DOBRÝ DEN, KVALITNÍ REALITNÍ KANCELÁŘ SI NA SVOU PROVIZI VYDĚLÁ SAMA. HLAVNĚ PRODÁVÁTE SVŮJ CELOŽIVOTNÍ MAJETEK A NA TOM SE URČITĚ NEVYPLATÍ ŠETŘIT. BEZPEČÍ TRANSAKCE, ZAJIŠTĚNÍ SOLIDNÍHO ZÁJEMCE ZA NEJLEPŠÍ MOŽNOU CENU, ZAJIŠTĚNÍ JEHO FINANCOVÁNÍ, ZAJIŠTĚNÍ ÚSCHOVY PENĚZ, ZAJIŠTĚNÍ PŘEVODU NEMOVITOSTI, ZAJIŠTĚNÍ VÝMAZU STÁVAJÍCÍ ZÁSTAVY APOD. DOPORUČUJI VYUŽÍT KVALITNÍHO ODBORNÍKA, KTERÝ TOTO VŠE ZAJISTÍ A VYUŽÍVÁ MODERNÍ ZPŮSOB PRODEJE PRO ZÍSKÁNÍ NEJLEPŠÍ CENY PRO PRODÁVAJÍCÍ. DRŽÍM PALCE, Andrea Kohoutová makléřka

Re: Prodej bez RK

Dobrý den, nic neušetříte a budete ještě doplácet a teď záleží jak si uděláte smlouvu atd... Ve finále můžete přijít o byt a ještě budete platit pokutu.

Re: Prodej bez RK

Dobrý den, pokud si byt budete prodávat sami, pravděpodobně nic neušetříte, nakonec Vás to může stát spoustu času, možná nakonec i více peněz než přes RK. Prodej přes ověřenou RK je určitě bezpečnější a zkušený makléř Vám byt může prodat i za vyšší cenu, než jakou máte představu.

Re: Prodej bez RK

Dobrý den, zkušený makléř dokáže ve většině případů prodat nemovitost za cenu vyšší. Je to souhrn přípravy nemovitosti a následného marketingu, efektivní organizace prohlídek, kvalifikace zájemců, ... Základem je samozřejmě i vhodně nastavená inzertní cena s ohledem na okolnosti a aktuální tržní situaci. V případě zájmu o více informací, jsem vám k dispozici

Re: Prodej bez RK

Ušetříte realitní provizi, která činní obvykle mezi 3-5 % z kupní ceny. Současně s tím ale zvýšíte riziko, že svou nemovitost prodáte s horším výsledkem než profesionální makléř a nebo ji vůbec neprodáte. Záleží na lokalitě, představě o prodejní ceně a celkové analýze nemovitosti a její konkurenceschopnost na trhu. Z vlastní praxe mohu potvrdit, že prodávám byty o desítky procent dráže, než za kolik je prodávají přímí vlastníci. Kromě toho se vystavujete riziku podcenění prodejních procesů a z toho plynoucích důsledků, které nezkušeného prodávajícího obvykle stojí kýbl nervů, peněz a času. Kvalitní realitní makléř, který svoji práci dělá srdcem a poctivě by si měl umět na sebe vydělat a postarat se o bezpečný průběh celé realizace. Každý obchod je jiný a každý kupující je v jiné situaci, není těžké nemovitost zarezervovat, ale dotáhnout prodej do úspěšného konce s vědomím toho, že se prodalo za maximum. (pokud o to majitel stál, někdy je pro něj důležitější, že prodá rychle.) Hodně štěstí přeji, PT.

Re: Prodej bez RK

Dobrý den, reálně neušetříte nic, naopak ztratíte mnoho drahocenného času. Prodej nemovitosti tzv. "bez realitky" se obvykle táhne velmi dlouhou dobu, což často majitele nutí slevit z požadované ceny. A to ani nemluvím o všech možných komplikacích, které mohou během prodeje nastat. V zastoupení kvalitní realitní kanceláře naopak obchod proběhne rychle, bezproblémově a za nejvyšší možnou cenu.

Re: Prodej bez RK

Má zkušenost je, že šetřením ještě nikdo nevydělal. Každpádně bez RK určitě prodáte s úsporou provize v případě, že vše půjde dobře a přeji Vám aby tomu tak bylo. Pokud však nemáte čas, chcete mít vyšší jistotu a vyhnout se zbytečným komplikacím, je lepší prodávat s prověřeným makléřem. Dobrý makléř je schopen dosáhnout vyšší prodejní cenu a tak i po zaplacení provize můžete získat za nemovitost víc, než kdybyste si to prodával sám. pokud si vážíte svého času a chcete mít klidné spaní, zvolil bych prodej s RK. Pokud máte hodně volného času, alespoň trochu zkušeného advokáta a nečiní Vám problém vyjednávat nejen o ceně, ale i podmínkách prodeje atd, pusťte se do toho na vlastní pěst. V obou případech přeji hodně štěstí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY