Prodej domu

Prodej domu

24.01.2017

Dobrý den. Jsem vlastníkem idealni poloviny domu, který se v rámci insolvencniho řízení prodává. Souhlasila jsem s prodejem celé nemovitosti, aby se dům prodal za co nejvyšší cenu. Zajima mě, jakou část z prodeje domu dostanu nebo bych měla dostat. Diky za odpoved.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej domu

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej domu

Dobrý den, ano polovinu dostanete, nicméně v insolvenci bývá cena nemovitosti i výrazně nižší než je klasická tržní cena. Nicméně se to odvíjí od místa prodeje. Ve městech s velkou poptávkou po domech se cena v insolvenci více přibližuje tržní ceně. V menších městech to může být i polovina reálné hodnoty )pro Vás tedy 1/4..

Re: Prodej domu

Dobrý den,pokud jste nepřipodepsala zástavní smlouvu a není z vaší poloviny jištěn úvěr spolumajitele, máte nárok na 1/2 ceny. Standardně se insolvenční prodej řeší přes smlouvu budoucí kupní, dojde k načerpání peněz 1/2 na účet majetkové podstaty insolvenčního správce a druhá poloviny by se měla zaslat na účet advokátní či jiné úschovy,který zvolíte vy. Po obdržení peněz se podepíše kupní smlouva, vloží se návrh na převod vlastnictví na nového majitele na katastr. Vy obdržíte svůj podíl po převodu na katastru na nového majitele,což běžně trvá 30dní od podání návrhu na vklad. Ideální by bylo,abyste měla svého advokáta či makléře,který se vám o průběh případu bude starat,zajistí vám konzultaci smluv a onu úschovu. Pokud by si kupující bral úvěr,bude proces prodeje prodloužen o vyřízení tzv.předhypotečního úvěru. Vše si můžete sledovat v insolvenčním rejsktříku na adrese http://isir.justice.cz pod jménem dlužníka. Ať vše dobře dopadne k vaší spokojenosti!

Re: Prodej domu

Dobrý den, máme s prodejem nemovitosti v insolvenčním řízení zkušenosti, pokud chcete, kontaktujte mně, můžu vám dát nějaká doporučení.

Re: Prodej domu

Dobrý den.Měla by jste obdržet polovinu z kupní ceny nemovitosti.

Re: Prodej domu

Dobrý den, Dostanete polovinu kupní ceny. Kupní smlouva bude vypadat velice pravděpodobně tak, že nejdříve bude vyplacený insolvenční správce, ten na základě obdžení peněz očistí nemovitost na katarstu a následně proběhne přepsání na kupujícího. Příklad: Pokud by byla dlužná částka 500 000Kč. Dům se prodá za 2 000 000Kč. Po té co kupující složí částku do úschovy bude vyplacený insolvenční správce, který dostane 500 000Kč, zbytek se rozdělí mezi Vás a majitele který byl dlužník. Vy dostate polovinu kupní ceny 1 000 000Kč a druhý majitel druhou polovinu po odečtení dluhu 1 000 000 - 500 000. Jak zmiňoval pan Városi, cena v insolvenci může být nížší pokud by prodej zařizoval přímo insolvenční spravce. Doporučuju se s ním domluvit, že prodej zařádíte sami za pomoci makléř, který Vám prodá za tržní cenu.

Re: Prodej domu

Dobrý den, standardně se dělí kupní cena podle podílů zapsaných v katastru nemovitostí, pokud zde nejsou nějaké další okolnosti - ručení apod. Co se týče výše kupní ceny, mívá insolvenční správce zpracován znalecký posudek na obvyklou cenu, pod kterou většinou nemovité věci neprodává - musí mít souhlas zajištěných věřitelů, kteří mají zájem prodat za co nejvíce, aby uspokojili své pohledávky. Prodávat celou nemovitou věc je samozřejmě výhodnější, protože pouze podíly na nemovitých věcech skupují jen pochybné společnosti, které pak dokážou spoluvlastníky pěkně potrápit. Pokud budete mít nějaké konkrétnější dotazy, neváhejte se na mne obrátit.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY