Prodej podílu nemovitosti - nesouhlas spoluvlastníka

Prodej podílu nemovitosti - nesouhlas spoluvlastníka

25.02.2019

Dobrý den,

zdědila jsem v roce 2015 po otci 1/6 bytu + spol. prostor v OV, 1/6 zahrady, 1/6 garáže s pozemkem pod ní.

Spolumajiteli těchto nemovitostí je sestra se stejnými podíly a její syn 4/6 nemovitostí mající tam trvalé bydliště. Majetek 4/6 nabyl darovací smlouvou od mojí matky jako vnuk. Nereaguje na výzvy mě vyplatit. O majetek jsem projevila i zájem, že jej odkoupím - taky se nevyjádřil. Nájem mi neplatí.

Děkuji za radu jak postupovat a na co mám nárok.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej podílu nemovitosti - nesouhlas spoluvlastníka

Dobrý den,jak píší kolegové,nevyplatí se šetřit a obrátila bych se na advokáta. Napíše výzvu na odkup za vás,počítejte s tím,ze by měla byt za tržní hodnotu,abyste neskončili hned na začátku. Pokud nebude reagovat či souhlasit,můžete chtít,aby odkoupil vás podíl on. Pokud nedojde je shodě.muzete se společně s advokátem obrátit na soud s žalobou na vypořádaní. Brala bych to jako krajní řešení s ohledem na rodinné vztahy. Ing. Andrea Kohoutova

Re: Prodej podílu nemovitosti - nesouhlas spoluvlastníka

Dobrý den, toto není na řešení pro nás, ale pro advokáta. Bohužel, nikdo nemá povinost Vás vyplácet, nebo Vám platit nájem. Užívají svůj majetek, stejně jako ho máte právo užívat Vy. KAždopádně doporučuji se pokusit na nějakém řešení osobně dohodnout. Nebývají to úplně snadné spory. POkud dohoda možná není, obrátil bych se na advokáta, kde společně vymyslíte nějakou strategii řešení. Hodně štěstí

Re: Prodej podílu nemovitosti - nesouhlas spoluvlastníka

Dobrý den, jde o občansko právní spor. Pokud jednu nemovitost vlastní více majitelů, je to vždy složité. Každý z majitelů má právo danou nemovitost užívat,( ve Vašem případě byt, kde pravděpodobně není možné nějaké rozdělení dle podílů). V každém případě bych se obrátila na advokáta, který Vás může ve věci zastupovat, a tak se zkusit domluvit na nějakém řešení. Třeba synovec na výzvy advokáta bude více reagovat.

Re: Prodej podílu nemovitosti - nesouhlas spoluvlastníka

Dobrý den, v tomto případě bych se obrátila advokáta. Synovec má právo nemovitost užívat stejně tak, jako vy. Pokud máte zájem o odprodej svého podílu, případně o odkup podílu synovce, je potřeba se na tom domluvit. Jestliže však synovec nereaguje, obrátila bych se na právního zástupce, který může synovce obeslat výzvou. Tito lidé většinou na výzvu advokáta zareagují, ačkoliv předtím na jakýkoliv kontakt nereagovali. Ve spolupráci s advokátem poté můžete najít společné řešení. Přeji Vám hodně štěstí, ať tuto situaci brzy a ke své spokojenosti vyřešíte.

01.03.2019

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY