Prodej pozemku

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej pozemku

Dobrý den, otázkou je co jste prodávala, zda jste prodávala tu danou reálnou polovinu pozemku, nebo ideální polovinu pozemku, kterou máte s manželem na půl, nebo zda jste prodávala oboje. Podle toho musí ta smlouva vypadat. Věřím, že pokud by to dělala RK, tak by si s tím poradila. Doporučuji zajít se smlouvou i papírem z KN k právníkovi a nechat si poradit. (Bez toho, že bych viděl veškerou dokumentaci Vám nemohu pomoci..)

Re: Prodej pozemku

Z Vašeho dotazu není zcela jasné, zda jste vlastníkem VYMEZENÉ poloviny pozemku nebo jste spoluvlastníkem IDEÁLNÍHO PODÍLU (nevymezené části pozemku). Pro prodej (převod vlastnického práva) to má zásadní význam a podle toho by měla být vypracována smluvní dokumentace. Nezbývá než se obrátit na zkušeného právníka znalého realitní praxe nebo na realitní kancelář a nechat si vypracovat nové dokumenty (včetně tzv. "návrhu na vklad"), získáte tak jistotu, že katastrální úřad změnu zapíše k Vaší spokojenosti.

Re: Prodej pozemku

Dobrý den, velmi obtížně se odpovídá na vznesený dotaz bez potřebných detailních informací. Předpokládám, že z katastrálního úřadu jste ve své věci dostala vyrozumění o zamítnutí vkladu, kde by měla být popsána problematika, která se úřadu "nezamlouvá", to by bylo potřeba vidět, abych Vám následně mohl kvalifikovaně odpovědět. Pravdou je, že katastrální úřad a jeho právní oddělení tyto záležitosti neřeší a nemůže Vám pomoci. Doporučuji obrátit se s tímto vyrozuměním na advokátní kancelář, která Vám chystala smlouvy. Pakliže jste to neřešila přes AK, doporučuji nějakou navštívit, i za cenu nákladů, které to přinese. S pozdravem, Martin Matela

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY