Pronájem a následná koupě v bytu

Pronájem a následná koupě v bytu

29.04.2016

Dobrý den,chci koupit byt v DV,peníze budu mít ale až cca za 2 měsíce,prodávající souhlasí s tím,že se mohu do bytu nastěhovat a platit mu nájem,potom doplatit částku za byt.Je to přes RK,která tento postup majitelé zná,chtějí se mnou sepsat rezervační smlouvu a složit 100 000 Kč,jako záruku,že byt opravdu koupím,na co si dát pozor při sepsání smlouvy,asi tam bude i ten pronájem,jen nevím jak se to řeší.Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Pronájem a následná koupě v bytu

Dobrý večer, rozhodně doporučuji sepsat dvě samostatné smlouvy. Jednu nájemní a jednu rezervační na koupi bytu. Nájemní si myslím je jasná, neboť ta převodem vlastnických práv k danému bytu následně padá. Nicméně v rezervační smlouvě k bytu si dejte větší rezervy v termínech pro sepsání dohody o převodu k právům k bytu. (obdoba kupní smlouvy, ale DV nemá kupní smlouvu) Ať se Vám nestane, že budete potřebovat měsíc navíc, ale už Vám mezi tím propadne rezervace. Nicméně při férovém jednání Vás na toto vše upozorní.

Re: Pronájem a následná koupě v bytu

Dobrý večer, takovéto případy řeším dohodou o převedu vlastnických práv nebo v rezervační smlouvě s danými termíny. Včetně rezervačních záloh a podmínek při případném odstoupení. Nájem si pořešte nájemní smlouvou určitě by mělo družstvo vědět o pronájmu. U nás se třeba hradí poplatek měsíčně za pronájem družstevního bytu a majitel užívacích práv musí mít souhlas SBD.

Re: Pronájem a následná koupě v bytu

Dobrý den. Je potřeba řešit pronájem a převod práv samostatně. 1. Převod členských práv a povinností (nikoli tedy koupě bytu), musí být v souladu se stanovy družstva. Tím mám na mysli podmínky vzniku členství, které stanovy řeší. Jedná se o to, aby jste tyto podmínky splňovala a mohla nabýt členská práva a s tím i spojené výhradní právo užívání bytové jednotky. Vše si ochraňte v Rezervační smlouvě, případně Ve smlouvě budoucí. 2. Co se týká nájmu, tak samozřejmě majitel bytu, tedy družstvo, musí dát souhlas s podnájemní smlouvou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY