Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

02.03.2021

Dobrý den,

podepsali jsme rezervační smlouvu s RK a složili rezervační poplatek. Koupi nemovitosti nám ovšem zhatil odhadce nemovitosti, jelikož cenu nemovitosti odhadl o milion méně, než byla původní cena. Od banky tedy dostaneme nižší hypotéku a koupi si nemůžeme dovolit.

Je v tomto případě možné dostat zpět rezervační poplatek v plné výši? Rk nám tvrdí, že nám nevrátí vše, ale jen část, a to z toho důvodu, že museli platit právníka na vytvoření kupní smlouvy, kterou stejně podepisovat nebudeme a taky že nějaké peníze z toho dostanou prodávající

Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Dobrý den, záleží jak je to nastavené v samotné RS, kdy se Vám vrací rezervační poplatek a v jaké výši. Pokud máte podepsanou RS a již zaslané návrhy smluv,(kupní smlouvy a smlouvy o úschově) tak s tím RK měla opravdu výdaje za právníka a další. Jakou částku z provize dostanou prodávající by mělo být rovněž uvedeno v samotné RS.

Re: Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Vše záleží na obsahu Rezervační smlouvy, kterou uzavírá majitel, kupující a realitní zprostředkovatel. Všichni jsou smluvními stranami a nesou svoji zodpovědnost. Jako realitní makléřka vždy zájemcům doporučuji, aby podpis Rezervační smlouvy neuspěchali a aby si 100% ověřili své možnosti financování a to i za cenu, že je někdo předběhne. Jako osobní realitní makléřka si vůbec nedovedu představit, že bych klienta nechala podepsat Rezervační smlouvu, aniž bych ho neupozornila na to, co z ní plyne. Z osobní zkušenosti však mohu potvrdit, že zájemci jsou velmi často tak vystresovaní, že je předběhne někdo jiný, že jsou schopni podepsat cokoliv a to je velmi špatně.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím