Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

02.03.2021

Dobrý den,

podepsali jsme rezervační smlouvu s RK a složili rezervační poplatek. Koupi nemovitosti nám ovšem zhatil odhadce nemovitosti, jelikož cenu nemovitosti odhadl o milion méně, než byla původní cena. Od banky tedy dostaneme nižší hypotéku a koupi si nemůžeme dovolit.

Je v tomto případě možné dostat zpět rezervační poplatek v plné výši? Rk nám tvrdí, že nám nevrátí vše, ale jen část, a to z toho důvodu, že museli platit právníka na vytvoření kupní smlouvy, kterou stejně podepisovat nebudeme a taky že nějaké peníze z toho dostanou prodávající

Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Dobrý den, záleží jak je to nastavené v samotné RS, kdy se Vám vrací rezervační poplatek a v jaké výši. Pokud máte podepsanou RS a již zaslané návrhy smluv,(kupní smlouvy a smlouvy o úschově) tak s tím RK měla opravdu výdaje za právníka a další. Jakou částku z provize dostanou prodávající by mělo být rovněž uvedeno v samotné RS.

Re: Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Vše záleží na obsahu Rezervační smlouvy, kterou uzavírá majitel, kupující a realitní zprostředkovatel. Všichni jsou smluvními stranami a nesou svoji zodpovědnost. Jako realitní makléřka vždy zájemcům doporučuji, aby podpis Rezervační smlouvy neuspěchali a aby si 100% ověřili své možnosti financování a to i za cenu, že je někdo předběhne. Jako osobní realitní makléřka si vůbec nedovedu představit, že bych klienta nechala podepsat Rezervační smlouvu, aniž bych ho neupozornila na to, co z ní plyne. Z osobní zkušenosti však mohu potvrdit, že zájemci jsou velmi často tak vystresovaní, že je předběhne někdo jiný, že jsou schopni podepsat cokoliv a to je velmi špatně.

Re: Rezervační smlouva - odhad od banky nevyšel

Dobrý den. Souhlasím s kolegyněmi výše, nicméně ještě doplním 2 varianty, pokud byste o koupi nemovitosti přijít nechtěla. A) zažádat o úvěr na kupní cenu dané nemovitosti i u jiného finančního ústavu. V praxi se mi několikrát stalo, že odhadcem jiné banky byla kupní cena potvrzena. B) požádat zprostředkovatele úvěru/bankéře, aby odhad stávající banky zaslal k posouzení na supervizi. I zde mám zkušenost, že byla kupní cena supervizí potvrzena. Hezký den.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY