Rozdělení domu

Rozdělení domu

03.09.2017

Dobrý den, jakým způsobem lze požádat o rozdělení domu ve vlastnictví dvou osob na samostatná čísla popisná v katastru nemovitostí, kdy každá osoba vlastní ideální polovinu nemovitosti? Dům je již cca 20 let podélně stavebně oddělen, každá polovina má vlastní vchod, příjezdovou cestu, studnu, elektroinstalaci i oplocení zhruba poloviny zahrady, tudíž dům je tedy již de facto rozdělen. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení domu

Dobry den, je potreba zajistit projektovou dokumentaci a pozadat stavebni urad o tkzv rekolaudaci nebo zmenu uzivani. Pokud splnite vse podle jejich pozadavku, muzete na zaklade schvaleneho povoleni pozadat o prideleni cisla popisneho obec a nasledne nechat zapsat do katastru nemovitosti. Drzim palce a hezky den.

Re: Rozdělení domu

Dobrý den,osobně bych doporučovala pravděpodobně i admin jednodušší variantu dvou bytových jednotek. Situace se řeší prohlášením vlastníka a na základě něho vzniknou dva byty s adekvátním podílem na společných částech domu, společných prostor a pozemku. pokud byste hctěli mít pozemky přesně vymezeny,tak je můžete vymezit geometrikým plánem a k bytové jednotce nebo každému majiteli bude patřit daný vymezený pozemek,který dnes využívá. Asi by to bylo lepší i kvůli přispívání na opravy. Vytvořit fond na případné budoucí investice,než dohady vy jste v podkroví,tak si řešte střechu, nás to neprápí??!!! Hodně štěstí,Andrea Kohoutová

Re: Rozdělení domu

Dobrý den, Rozdělení domu na jednotky je nutné zpracováním Prohlášení vlastníka, ve kterém se vymezí jednotlivé jednotky. 1/2 ze všech jednotek bude vlastnit jeden vlastník a druhou druhý. Pokud máte zájem o zpracování techto podkladů, naše kancelář se tím zabývá. Hezký den

Re: Rozdělení domu

Dobrý den.Dům lze rozdělit dvěma způsoby. A to na dvě bytové jednotky , kdy se do katastru vkládá tzv.Prohlášení vlastníka nemovitosti (dokument Vám zpracuje advokátní kancelář), na základě kterého se vymezí , co patří ke kterému bytu a co je společné a práva a povinnosti při správě a údržbě nemovitosti. Druhá možnost je dům rozdělit na dvě čísla popisná , zda je to možné a přesný postup Vám sdělí příslušný stavební úřad. Tady se stanete vlastníkem přesně stanovené části domu , o kterou se budete starat a rozhodovat jen Vy.

Re: Rozdělení domu

Dobrý den, přesně jak je psáno od kolegů, dá se na katastru vložit Prohlášení vlastníka nebo přes stavební úřad rozdělit na dvě čísla.

Re: Rozdělení domu

Dobrý den. Prohlášením vlastníka a vymezením získáte pouze dvě samostatné bytové jednotky pod jedním číslem popisným. Na váš dotaz je jediná odpověď. Navštivte stavební úřad a oni Vám řeknou co budete potřebovat k rekolaudaci a následnému přidělení nového čísla popisného k druhé polovině domu (jedno číslo popisné zůstane to původní).

Re: Rozdělení domu

Dobrý den. Nejdůležitější je navštívit příslušný stavební úřad, který Vám sdělí podmínky, v souladu se stavebním zákonem, za kterých je možné dům rozdělit na dvě čísla popisná. Nicméně, tato záležitost zase tak úplně jednoduchá není. Např. jednou z podmínek je to, že každá budoucí samostatná část musí mít samostatné veškeré přípojky, tedy vodu, plyn, elektřinu a i kanalizaci.... Někdy toto není řešitelné, nebo pouze za nemalé finanční prostředky.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY