Rozdělení rodinného domu na SVJ

Rozdělení rodinného domu na SVJ

21.11.2020

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na následující dotaz ohledně SVJ. Je možné prosím rozdělit vilu/rodinný dům na byty v SVJ?

Současný stav: vila o třech podlažích, všichni tři spoluvlastníci souhlasí s rozdělením s tím, že každému připadne jeden byt v novém SVJ. Výsledkem by byli tři byty (každý v jednom podlaží domu) se společným vchodem a schodištěm. V rámci domu by byly udělány na každém podlaží vstupní dveře do bytu. Nebyli bychom tak dále spouluvlastníky domu (společně s problémy z toho plynoucích), ale každý by si mohl se svojí jednotkou svobodně nakládat.

Je prosím teoreticky možné rozdělit vilu na jednotlivé byty v SVJ? A pokud ano, jsou nějaké podmínky, které by rozdělení mohly "zhatit"? (Jako např. nedostatečná šířka současného schodiště nevyhovující šířce schodiště pro bytový dům aj.?)

Předem Vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem Kratochvíl

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení rodinného domu na SVJ

Dobrý den. Možné to určitě je. Vyhledejte právní kancelář, která umí vypracovat dokument "Prohlášení vlastníka" (ne každý právník to umí, je k tomu potřeba být i trochu stavař), které vloží do katastru nemovitostí a na základě toho vzniknou 3 samostatné bytové jednotky. Právník Vám také pomůže se založením SVJ, případně i upozorní na možné problémy.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím