ZRUŠENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY

ZRUŠENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY

31.01.2016

Dobrý den. S přítelem jsme dne 27.1. podepsali v realitní kanceláři dohodu o složení blokovacího depozita. Uhradili jsme částku 10 tis. a následující den smlouvu s majitelem o pronájmu bytu, kde jsme složili kauci (jistotu) 11 tis. Do 25.2. máme uhradit nájemné na měsíc březen.. Vše by bylo zatím v pořádku.. ale muž přišel o práci a nájemné nebudeme moci hradit tento, ani další měsíc... Chtěla jsem se zeptat, zda je možné odtoupit od smlouvy a zda máme nárok na peníze jak od realitní kanceláře, tak pronajímatele? Děkuji Monika

Odpovědi na dotaz

Re: ZRUŠENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY

Dobrý den, vprvní řadě je nutné si uvědomit, že máte platnou smlouvu. Tu je nejprve potřeba vypovědět. Nicméně je tam výpovědné lhůta, kdy hradit musíte. Pokud se s majitelem nemovitosti nedohodnete jinak. Realitn kancelář pro Vás udělala vše, co slíbila. Nájemní smlouvu máte uzavřenou. To, že partner přišel o práci bohužel neovlivníme. Za mě tedy vrácení peněz ne.

Re: ZRUŠENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY

Uzavření smluvního vztahu je pro účastníky závazné. Riziko ztráty zaměstnání jste mohli předpokládat, zajistit si např. finanční rezervy. Vy jste povinni plnit závazky vyplývající z platné smlouvy. Realitní kancelář zajistila své služby, majitel pronajal byt a vy jste právoplatnými nájemníky..... O odstoupení lze jednat pouze na základě dohody smluvních stran. Předpokládám, že když vysvětlíte situaci, majitel byt od Vás převezme a nájemní smlouvu ukončí......do doby ukončení smlouvy však musíte plnit povinnost, a to hradit nájemné.

Re: ZRUŠENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY

Dobrý den, dle mého názoru nemáte nárok na žádnou úhradu. Smlouvu jste uzavřeli RK požadavky s pronajímatelem splnila. Bohužel to že přítel přišel o práci je smutné ale všichni se musíme chránit právě pro takové případy . Existují různá pojištění a podobně. Ponaučení pro příště je nutné vždy vytvářet rezervy právě pro případ, že mohu ztratit zaměstnání.

Re: ZRUŠENÍ NÁJEMNÍ SMLOUVY

Dobrý den, souhlasím s kolegy. Realitní kancelář svou práci odvedla – k uzavření nájemní smlouvy došlo. Doporučuji s majitelem vzniklou situaci probrat co možná nejdříve, než se dostanete do větších finančních potíží. V jeho vlastním zájmu je, aby se s Vámi dohodl a byt pronajal jiným nájemníkům, kteří budou schopni plnit své závazky.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY