Opravdu je každý realitní makléř podvodník?

Opravdu je každý realitní makléř podvodník?

Většina z nás se za svůj život už setkala s realitním makléřem buď při koupi nebo prodeji vlastní nemovitosti. A ti, co ještě nemovitost přes realitního makléře nekupovali, ani neprodávali, určitě slyšeli nějaké ty příběhy o makléřích, kteří někoho napálili nebo neudělali pořádně svou práci. Ale je to opravdu tak zlé? Opravdu obecně platí, že co makléř to podvodník?

Samozřejmě, že jako v dalších oborech (řemeslníci, finanční poradci, právníci..), existují i mezi makléři nepoctivci, kteří se z vás snaží jen vytáhnout peníze. Realitních makléřů je v České republice hodně a panuje mezi nimi velká konkurence. Právě tato konkurence vede k tomu, že se někteří snaží z příležitosti vytřískat maximum a místo, aby odvedli kvalitní práci a zakázce se věnovali, chtějí nemovitost co nejrychleji prodat a dostat provizi. Takový prodej je pro majitele nemovitosti často nevýhodný.

Jak vymýtit nekvalitní realitní makléře?

Nekvalitní makléři, kteří této profesi dělají špatnou pověst, bohužel přežívají především díky neinformovanosti zákazníků. Ti často nerozeznají zkušeného profesionálního makléře od těch nezkušených a dovolí mu tak neustále přežívat, přestože neodvádí kvalitní práci. Smutné je, že provize nekvalitního makléře je ve výsledku většinou stejná jako ta kvalitního. Aby špatní realitní makléři zmizeli z trhu, nesmí dostávat žádné nové zakázky. A to je na nás, na klientech.

Provize

Smutné je, že provize nekvalitního makléře je ve výsledku většinou stejná jako ta kvalitního.

Jak rozeznat dobrého makléře od špatného?

Jak ale poznat, že makléř je podvodník, když s nimi nemáte žádnou zkušenost? Třeba podle triků a lží, které tito makléři používají. Popsali jsme je ve článku Odhalte včas neseriózní realitní makléře. A pokud přímo hledáte dobrého a spolehlivého makléře s dostatkem zkušeností, dejte na reference a doporučení ostatních klientů. Není třeba ani sáhodlouze surfovat po internetu nebo se vyptávat po známých. My jsme už prověřili spoustu realitních makléřů a na našem webu jsou jen ti kvalitní. Přečtěte si jejich hodnocení a reference a jednoduše vyberte toho nejlepšího.

Surfování

Pro nelezení správného makléře dnes již není třeba sáhodlouze surfovat po internetu nebo se vyptávat po známých.

Dobrou zprávou je, že je v platnosti nový zákon, který má za cíl zkvalitnit trh realitních kanceláří. Můžeme jen doufat, že bude mít na dění na trhu vliv a očistí ho od těch špatných a nekvalitních hráčů.

Prodáváte nemovitost a stojí vás to spoustu času? Vyzkoušejte výhody spolupráce s profesionálním makléřem.

Štítky: Prodej nemovitosti

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím