Odstoupení od smlouvy s RK

Odstoupení od smlouvy s RK

14.02.2018

Dobrý den, začal jsem jednat s RK o koupi rodinného domu. Začal jsem si vyřizovat hypotéku a zjistil, že i přes podpis kupní smlouvy nabízí realitní kancelář i majitelé dům dalším zájemcům. Mohu od smlouvy nějak odstoupit za porušení podmínek zapsaných ve smlouvě ze strany RK bez nějaké pokuty pro mě? A bude mi vrácen rezervační poplatek, který byl složen před podpisem kupní smlouvy? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od smlouvy s RK

Dobrý den, občas se stává, že nabídku, kterou jste od RK koupil (podepsal KS) realitní makléř ještě nestihl stáhnout. Samozřejmě by tak měl učinit co nejdříve. Myslím že včas se u nás makléřů bere už to, že složíte rezervační zálohu na nemovitost. Pokud však z tohoto důvodu chcete odstoupit od KS, musíte se podívat do právě podepsaných smluv a vyvodit si, jak by se za daných podmínek postupovalo dále. Doporučuji se poradit i s právním zástupcem.

Re: Odstoupení od smlouvy s RK

Pokud byla opravdu uzavřena kupní smlouva, jak uvádíte, pak patrně makléř nabídku neoznačil jako Prodanou (minimálně jako Rezervovanou). Pokud onou listinou je opravdu kupní smlouva, pokračujte dál - kupujete Vy. Uzavření další kupní smlouvy s jiným kupujícím by mohlo být chápáno jako podvod. Proto volejte makléře a chtějte vysvětlení a pokud máte důkaz, že opravdu aktivně RD nabízí, předložte mu ho.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY