Prodávající si rozmyslel prodej bytu

Prodávající si rozmyslel prodej bytu

08.02.2021

Dobrý den,

potřebuji poradit co dělat, když prodávající si rozmysli prodej bytu, který nam meli do urciteho data předat. Podotýkám, ze máme schválenou hypotéku, podepsanou rezervační smlouvu a zaplacený rezervacni poplatek a podepsanou kupni smlouvu.

Pochopila jsem, ze budou platit pokutu za nedodrzeni smlouvy, ale to pro nás nic neřeší.. Koupili jsme ho za dobrou cenu a časem ceny stouply a je pro nás nepřijatelné hledat jiny byt, kdyz na tenhle jsme cekali několik měsíců. 

Děkuji za reakci.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodávající si rozmyslel prodej bytu

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodávající si rozmyslel prodej bytu

Dobrý den, jestli máte právo na další odškodné to je dotaz spíše na právníka. Ten určitě Vám poradí zdaje ještě nějaká jiná šance vyššího odškodného.

Re: Prodávající si rozmyslel prodej bytu

Dobrý den, určitě v Kupní smlouvě máte stanovenou pokutu, pokud smluvní strana nedodrží ujednání, není tedy možný převod. I v RS by mělo být ujednání, že pokud strana prodávající odstoupí od prodeje bude Vám vrácena provize v plné výši, nemůžete za to, že se obchod nedokončil.

Re: Prodávající si rozmyslel prodej bytu

Dobrý den, prodávající by vám měl zaplatit pokutu za porušení kupní smlouvy. Rezervační záloha by se vám měla vrátit.

Re: Prodávající si rozmyslel prodej bytu

Dobrý den, řešení této situace závisí na Vaší kupní smlouvě - v ní by měla být uvedena příp. smluvní pokuta atp. Z popisu předpokládám, že tuto koupi pro Vás zprostředkovala třetí osoba - u kvalitního realitního zastoupení by měl býti samozřejmostí profesionální právní servis.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY