Prodej bytu bez realitky a skryté hrozby

Skryté hrozby prodeje bytu bez realitky

Inzerce bytů je v dnešní době jednodušší než kdykoli dříve. K inzerci již nepotřebujete realitního makléře a svou nemovitost si můžete prodávat sami a ušetřit tak za provizi. K motivaci prodávat bez realitky přispívá i negativní pověst realitního trhu a dále fakt, že velké množství realitních makléřů v České republice je nekvalitních. Prodej bytu samostatně bez realitky má však i svá úskalí, které na první pohled nejsou vidět.

Samoprodejci často neumí stanovit optimální prodejní cenu. Buď hodnotu svého bytu přecení a časem se z něho stane neprodejný “ležák” nebo naopak prodejní cenu stanoví moc nízko, rychle byt prodají a následně se často veřejně chlubí, jak “ušetřili” za provizi; ve výsledku však prodělali.

Prodej bytu bez realitky

Pro šikovné obchodníky je poměrně snadné vyjednat slevu u samoprodejce.

Šikovní obchodníci ze strany kupců dokáží využít výše uvedeného a nátlakem z vás mohou vymámit slevu, na kterou byste při spolupráci s kvalitním realitním makléřem nepřistoupili. Budete napadáni, bude zpochybňován technický stav nemovitosti, standardy bytu a domu, lokalita, hluk atp. Tomuto nátlaku je náročné čelit a odolat mu. Ve výsledku můžete svůj byt prodat o statisíce méně než v případě spolupráce s realitním makléřem, který dokáže zachovat chladnou hlavu a jednat bez emocí. Zde si můžete přečíst o samoprodejci, který přišel o staticíce a možná o tom dodnes ani neví.

Jste schopni prodat nemovitost samostatně?

Je pravdou, že průměrný samoprodejce často prodá nemovitost výhodněji než s podprůměrným makléřem. Pokud uvažujete jako přidanou hodnotu služeb realitního makléře pouze “sehnání kupce”, tak si opravdu můžete prodat byt sami a bez realitky. Největší přidaná hodnota těch nejlepších realitních makléřů totiž není v sehnání kupce ani ve vyřízení administrativy s prodejem spojené. Přidaná hodnota nejlepších realitních makléřů je zejména v optimálním stanovení prodejní ceny, o vyjednávání s kupujícími, o zvládání nátlaku a emocí atp.

Prodej bytu bez realitky

Pravdou je, že průměrný samoprodejce často prodá nemovitost výhodněji než s podprůměrným makléřem.

Dalším úskalím, které rozhodně nekultivuje realitní trh, je, že stále mnoho lidí vybírá makléře podle výše provize a pak se nestačí divit, že pro ně makléř mnoho nedělá a že si hodně věcí musí zařídit samostatně. Pokud realitní makléři bojují s konkurencí nižší cenou, tak logicky i jejich služby nebudou tak kvalitní. Kvalitní realitní makléři nemají potřebu se cenově podbízet. Značná část lidí stále očekává kvalitu za málo peněz a to nejenom u realitních makléřů, ale i v dalších odvětvích. Mnoho makléřů se tomu logicky přizpůsobuje. I z toho pramení nevalná pověst realitních kanceláří.

Není makléř jako makléř a je nutné mezi nimi pořádně vybírat. Jak vybrat kvalitního realitního makléře uvádíme v samostatném článku.

Pro koho jsou výhodné weby typu bez realitky?

Dobře prodat byt je často obtížnější, než se na první pohled může zdát. Ačkoliv se dnes již dají objednat přes realitní servery typu bez realitky i služby typu profesionální fotografování nemovitosti, 3D scan nemovitosti, smlouvy od právníka atp., zkušenosti s prodejem nemovitosti si bohužel koupit nelze.

Prodej bytu bez realitky

Dobře prodat nemovitosti je často obtížnější, než se na první pohled může zdát.

Prodej nemovitosti není pouze o inzerci na internetu. Online si dnes koupíte televizi, auto či potraviny, ale prodávat či kupovat nemovitost čistě online nelze. Dobře prodat byt či dům je z velké míry o psychologii, emocích, zvládání nátlaku, vyjednávání atp. Každá chyba vás může ve výsledku stát statisíce.

Realitní servery typu bez realitky jsou jistě přínosné pro jednoduché sehnání nájemce při pronájmu bytu. Jsou přínosné pro kupující s perfektními vyjednávacími schopnostmi, kteří využívají nátlaku při vyjednávání s “bezbrannými” samoprodejci. Dále jsou jsou tyto weby výborné i pro průměrné či začínající makléře, kteří tyto servery využívají jako zdroj kontaktů pro nábor nemovitostí do prodeje.

Závěrem

Prostředníci při prodeji bytu byli, jsou a budou potřeba i v digitalizovaném světě. Navzdory aktuálnímu společenskému mínění a negativnímu statutu realitních kanceláří a makléřů. Prodej bytu přes realitní makléře má nesporné výhody, ale pouze při spolupráci s těmi nejlepšími makléři. O tom, kolik nekvalitních makléřů se do budoucna uživí a kolik jich svou činnost bude muset ukončit, spolurozhodujete vy jako prodávajicí.

Pokud hledáte nejlepší realitní makléře, pomůžeme Vám je najít.

Štítky: Prodej nemovitosti

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím