Realitní poradna

Chcete se zorientovat na realitním trhu? Máte konkrétní dotaz týkající se prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti? Zde v realitní poradně můžete zdarma zadat jakýkoliv dotaz. Realitní makléři Vám rádi odpoví.

Nejnovější dotazy z realitní poradny

ideální polovina- vyrovnání

09.02.2018

Dobrý den. Jsem vlastník ideální poloviny domu. 3 bytové jednotky- v jedné bydlím, druhá je volná, v třetí je nájemník. Jaká jsou rizika při rozdělení-prohlášení vlastníka? Lze brát v potaz i rozdílnou bonitu bytu- byty v patře se většinou berou jako hodnotnější(topím do podlahy, nižší riziko vykradení, atd) Můj byt je o pár metrů menší než ten volný- neklesne můj podíl po rozdělení pod 50 %? A jak je to s pozemkem? Jsou zde kůlny, skleníky, část pozemku je pměrně rovná, část v značném svahu.

PENB nutnost předložení

08.02.2018

Dobrý den, chystám se koupit družstevní podíl v bytovém družstvu. Je nutno předložit PENB /průkaz energetické náročnosti budov/ ze strany prodávajícího? Dále v případě dalšího pronájmu je nutno předložit PENB?

Rezervační smlouva - odstoupení z důvodu nedodržení termínů

30.01.2018

Dobrý večer, s přítelem jsme chtěli koupit rodinný dům, podepsali jsme rezervační smlouvu, zaplatili rezervační poplatek. Už v první rezervační smlouvě bylo datum , kdy nejpozději musí být podepsaná kupní smlouva, tu nedodrželi. Byl tedy podepsán dodatek a tato doby se tím prodloužila. Ovšem už zítra tato lhůta opět propadá a nikdo se již 3 týdny neozval. Ozvali jsme se tedy my, že bychom chtěli odstoupit od rezervační smlouvy s tím, že je to kvůli jejich nedodržení dvou termínů, ale at si rezervační poplatek klidně nechají na naklady spojene s papirováním. Ovšem…
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

VYHLEDEJTE SI NEJLEPŠÍHO MAKLÉŘE VE VAŠEM OKOLÍ

Se správným makléřem prodáte výhodněji, rychleji a bez starostí.

 

99%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím